Author : админ

Свет

Илјадници луѓе во Австралија протестираат против новите ковид мерки

админ
Во австралиските градови се одржаа демонстрации против строгите ограничувања воведени за борба против зголемувањето на инфекциите со Ковид. Илјадници се собраа во Сиднеј, а помали...
Свет

Полицијата испука солзавец кон противниците на фашистичките ковид мерки во Братислава, повредена е полицајка(ВИДЕО)

админ
Интервенција полицијата испука солзавец кон стотици демонстранти кои го блокираа влезот во зградата на словачкиот парламент и го гаѓаа со јајца додека пратениците расправаа за...
Свет

Највакцинираната земја на светот во хаос, Граѓаните се понервозни пораи фактот што вакцините не ја спречија пандемијата

админ
НАФТАЛИ Бенет го започна својот мандат како нов израелски премиер, пофалувајќи ја успешната програма за вакцинација на неговиот претходник против ковид ветувајќи многу повеќе. „Вакцинација,...
Свет

Аптеките во Германија го суспендираа издавањето на сертификати за вакцинација откако хакерите направија лажни пропусници

админ
Германските аптеки го суспендираа издавањето дигитални сертификати за вакцинација против ковид-19 откако хакерите направија лажни пропусници во непостоечки аптеки, соопшти денеска здружението на аптеки. Германците...
Свет

Пад на ЕУ: Мигрантите се пробиваат со сила, притисокот е неподнослив, повредени полицајци

админ
Од улогата на многу земји на ЕУ, во смисла на заштита на безбедноста на нивното население, имот, граници, само спомените и географските концепти остануваат во...
Соопштенија

Координативно тело на Македонците во Светот: Предлог Законот за државјанство како финална етапа во дезинтеграција на Македонија

админ
Предлог Законот за државјанство како финална етапа во дезинтеграција на Македонија Македонците во светот, најостро го осудуваат и отфрлат предлог Законот за државјанство, поднесен од...
Свет

Вашингтон Егзаминер: Путин се смее на договорот на Бајден и Меркел за „Северен ток 2“

админ
Рускиот лидер Владимир Путин беше загрижен дека контурите на заканувачкиот договор меѓу САД и Германија за заштита на интересите на Украина ќе се променат по...
Свет

Глобалистичка мизерија и бизарност: Полските погребални претпријатија повикуваат, Вакцинирајте се што побргу, ние и онака имаме доволно работа

админ
Варшава отиде најдалеку во креирањето колективно лудило околу притисокот за прифаќање на експериментални ковид вакцини – Полските погребални компании ги повикаа Полјаците да се вакцинираат...
Свет

Јутјуб го укина каналот на Бразилскиот претседател поради несогласувањето со глобалистите околу ковид пандемијата

админ
БРАЗИЛ – Видео платформата Јутјуб отстрани видеа од каналот на бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, поради наводно ширење дезинформации за пандемијата на корона вирусот.   Јутјуб...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ВО УЛОГА НА КОМАНДИР НА СС ДИВИЗИЈА, ЌЕ ЗАТВАРА НЕ ВАКЦИНИРАНИ!?

админ
Пред сѐ секој слободоумен лик се запрашува, од каде тој, воопшто црпи кредибилитет и се уште е министер за здравство, покрај евидентниот негов неуспех во...
Свет

Салвини застана во одбрана на началникот за безбедност на градот Вогери кој бранејќи се усмртил емигрант од Мароко(ВИДЕО)

админ
ЧЛЕН на Италијанската партија Лига и началник на градската канцеларија за безбедност во Вогери во северна Италија усмрти  Мароканец со кого влегол во конфликт. Првиот...
Реакции

Левичарот Савески, кој го демолираше кабинетот на Иванов ги нарече противниците на присилната вакцинација, Глуперди!

админ
Здравко Савески, поранешниот член на президиумот на Левица, на својот фб профил сподели статус кој е очигледен говор на омраза Савески е познат во јавноста...