Author : админ

Свет

Тулси Габард : Да кажеме не на војните за менување ,,Режими”,Студената војна и Нуклеарната војна ( ВИДЕО )

админ
Тулси Габард,претседателски кандидат отворено против досегашните политики на американските номенклатури : Мораме да застанеме обединети против неоконзервативците / неолибералите кои не влечат од една до...
Свет

С-400 системи за одбрана на ЕУ и НАТО заедно со Турција – портпаролот на партијата на Ердоган

админ
Омер Челик ја спомна политиката на западните партнери за двојни стандарди ИСТАНБУЛ, 6 април . Откако ги купи руските ракетни одбранбени системи С-400, Турција ќе...
Свет

Либиската национална армија објавува зона на забранети летови на запад од земјата

админ
Либиската национална армија, под команда на полицискиот маршал Калифа Хафтар, во саботата објави зона на забранети летови за борбени авиони во западниот дел на земјата,...
Свет

Викиликс: Асанж ќе биде протеран од амбасадата на Еквадор за неколку часа или денови

админ
Викиликс во четвртокот предупреди дека основачот Џулијан Асанж може да биде протеран од еквадорската амбасада во Лондон во наредните”часови или денови” од страна на претседателот...
Свет

Попис во 2020 ќе е “Смешен” без Графа Државјанство! Не, не е Македонија, туку Трамп за Пописот во САД!

админ
https://kolozeg.info Не сме само ние нападнати. Се работи за глобален оркестриран напад врз националните и лични слободи и за спакувано вечно финансиско ропство. Секоја нација,...
Колумни

Мама или Родител1? Целта е Ништење на Нациите и Десеткување на Човештвото! – Ѓорѓиевски Блог!

админ
Секоја минута ширум светот се раѓаат околу 250 бебиња. Во просек секоја секунда се раѓаат по четири бебиња. Дневно, светот е побогат за повеќе од...
Свет

Турција, најверојатно, нема да биде протерана од НАТО поради купувањето на С-400, вели рускиот сенатор

админ
Американскиот потпретседател Мајкл Пенс претходно изјави дека Турција мора да одлучи дали сака да остане “критичен партнер во најуспешниот воен сојуз во историјата” или да...
Свет

Мистериозен хеликоптер отвори оган врз венецуелските демонстранти

админ
Непознат хеликоптер беше виден како отвора оган врз група демонстранти во градот Кабимас во државата Зулија во вторникот, објави новинската агенција ТАСС. Цитирајќи ги снимките...
Македонија

„ГОГА НЕ Е ВМРО“ – ЧЛЕНСТВОТО НА ВМРО ДПМНЕ ГНЕВНО НА НАМЕТНАТИОТ КАНДИДАТ

админ
Членовите на партијата која застана зад кандидат кој беше поранешен министер во владата на СДС, активист во т.н. „шарена револуција“ и наводно инволвирана во транзицискиот...