Author : админ

Свет

Макрон вели дека неговиот состанок со Путин ќе се одржи во Форт де Брегансон на 19 август

админ
  Францускиот претседател Емануел Макрон ќе се состане со рускиот претседател Владимир Путин во Форт де Бреганч на 19 август. Францускиот лидер го објави ова...
Македонија

Законот за јавно обвинителство пред пратениците на 27-ми август,после колективниот одмор

админ
    Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот Закон за Јавно обвинителство на 27-ми август. Предлог-законот, за кој е потребно двотретинско...
Занимливости

Монструозен виор на чад создаден од масивни пожари во Арктикот забележани од вселената (Слики)

админ
  Овој јули е еден од најжешките месеци во историјата на човештвото, со нови температурни рекорди што погодија неколку европски земји. Топлотниот бран што ја...
Македонија

Граѓаните на Ченто на протест против третманот на наркозависниците во локалната поликлиника

админ
  Граѓаните на Ченто денес протестираат против одлуката на министерството за здравство наркозависниците да примаат терапија во нивната населба.Тие излегоа на протест по најавата на...
Свет

Распоредувањето на оружје во вселената од страна на САД ќе доведе до нова фаза на трката во вооружување – Лавров

админ
Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, рече дека Москва е “загрижена поради плановите на САД за распоредување на оружје во вселената, кое веќе се...
Македонија

БОЈКОТИРАМ : Средбата со Пендаровски е давање легимитет на Северна!

админ
  По вчерашната средба на претседателката на партијата Глас за Македонија,Солза Грчева,со претседателот на државата Стево Пендаровски,не стивнуваат реакциите во јавноста.Шпекулации за позадината на оваа...