Author : админ

Македонија ФБ Статуси

Софија Куновска : Тажно е што ниту еден министер не се срами од Заев

админ
    Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска на својот Фејсбук профил сподели статус во кој упати остра кpитика до премиерот и министрите во неговата...
Македонија ФБ Статуси

Концептов сами плаќајте си ги придонесите е копија на УСА моделот кој го доведе американското јавно здравство во целосен колапс – Taња Каракамишева

админ
    ЗЗ се надева дека ќе се спаси од секојдневните бламови и глупости што ги прави со мерките што на големо ги крчка во...
Свет

Франција и Велика Британија испраќаат војници во Сирија, откако неколку земји го отфрлија барањето на САД

админ
    Франција и Велика Британија, наводно, испраќаат повеќе војници во Сирија, со цел да ја пополнат празнината што ја остави американското намалување на војниците,...
Регион

Ердоган – Турција нема да се двоуми да ги искористи руски ракетните системи С-400 доколку биде нападната

админ
    АНКАРА, 10 јули. Турција планира да ги искористи руски ракетните системи С-400 доколку земјата биде нападната, рече турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган пред...
Колумни

Виолета Петковска – Самопрогласениот спасител сега се самопрогласи за невин и за се што кажа во мајтап-разговорот, НЕ Е КРИВ и затоа нема оставка за овој дипломатски скандал од највисок ранг!

админ
    Самопрогласениот спасител сега се самопрогласи за невин и за се што кажа во мајтап-разговорот, НЕ Е КРИВ и затоа нема оставка за овој...
Историја

На денешен ден 9 јули 1913 година загинува еден од најголемите македонски синови Васил Чакаларов

админ
    На денешен ден 9 јули 1913 година загинува еден од најголемите македонски синови и “главниот непријател на Андартите , Османлиите , АрнаутитеОсманлии и...
Свет

Руските медиуми Спутник и РТ спречени да присуствуваат на глобалната конференција за слобода на медиумите во Лондон

админ
  Потегот на Обединетото Кралство да ги спречи руските медиуми Спутник и РТ да присуствуваат на глобалната конференција за слобода на медиумите во Лондон е...
Македонија

Заев се извинува и изразува жалење што завршил на листата на руските комичари

админ
    Премиерот Зоран Заев изрази жалење што завршил на списокот на руските комичари, потсетувајќи дека пред него на истата листа завршиле и франсускиот претседател...
Свет

Руските воздухопловни сили отпочнаа напад по должината на главниот џихадистички коридор

админ
    Руските воздухопловни сили започнаа нови воздушни напади врз провинциите Идлиб и Хама, кои имаат за цел неколку џихадистички упоришта долж  линијата  Хан Шеикхоун....
Македонија

МИЛОШОСКИ: ПРЕД ДА СИ ЈА ДАДЕ ОСТАВКАТА,ЗАЕВ ДА ГИ РАЗРЕШИ ДИМИТРОВ И ТАЛЕСКИ ЗАТОА ШТО НЕ МУ ГИ ОБЈАСНИЛЕ ДИПЛОМАТСКИТЕ ПРАВИЛА ЗА КОМУНИКАЦИЈА !

админ
    Поранешниот министер за надворешни работи Антонијо Милошоски се огласи по скандалот на премиерот Заев со руските комичари. Според него, Заев како премиер ги...
Свет

Мадуро се надева на разговори во Барбадос со венецуелската опозиција

админ
Во неделата претставниците на лидерот на опозицијата, Хуан Гуаидо, рекоа дека ќе учествуваат во новите разговори со делегацијата на властите на Венецуела на Барбадос, под...