Author : админ

Македонија

Детали од МВР за апсењето на лидерот на „Христијанско братство“

админ
Детали од МВР за апсењето на лидерот на „Христијанско братство“ СВР Тетово го уапси Жарко Гроздановски, „лидер” на организацијата „Христијанско братство“, кој со видео–снимка објавена на социјалната...
Свет

Кремљ: САД Подгреваат Опасни Тензии со Распоредувањетo на 6 Нуклеарни Бомбардери во Европа!

админ
Македонскиот Народ не сака во друштво со крвожедни военохушкачи од НАТО! Тој што ќе ја прави Македонската земја цел на нуклеарни контра-удари на Русија, Кина...
Свет

Властите во Венецуела ги растераа демонстрантите на опозициските протести

админ
Полицијата во Венецуела вечерва со солзавец го растера протестот на опозицијата која се обиде да се собере во Каракас, незадоволна од прекинот на електричната егенргија...
Ракомет

Лазаров ќе игра четвртфинале против Барса: Нант го елиминира РНЛ!

админ
Во реванш натпреварот од осминафиналето на ракометната Лига на шампиони, Нант успеа да ја надополни негативата од првиот натпревар и со победа од 30-27 (14-14) против Рајн Некар Левен да обезбеди пласман...
Свет

Германската влада одбива да го акредитира пратеникот на Гваидо како амбасадор

админ
С Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гваидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, што Гваидо го избра...
Свет

Британскиот Парламент по третпат ќе гласа за Договорот за Брегзит

админ
Претседавачот на Долниот дом на британскиот Парламент, Џон Беркау вечерва соопшти дека го прифатил барањето на премиерката Тереза Меј, пратениците утре по третпат да се...
Актуелно Македонија

Оливер Спасовски: Имаме информации дека полициски службеници во СВР Тетово користеле опојни дроги

админ
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешната собраниска седница одговарајќи на пратеничко прашање објасни за полициската акција која е спроведена во секторот за внатрешни...