Author : админ

Концерти

„Да танцуваме!“ – симфониски концерт на Филхармонијата

админ
„Да танцуваме!“ е насловот на претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија, кој ќе се одржи вечерва во 20 часот. Под палката на маестро Габриел Бебешелеа...
Разно

Захарова: Руските војници ќе останат во Венецуела колку што е потребно

админ
Руски војници во Венецуела учествуваат во спроведување на договорите во областа на воено-техничката соработка и тие ќе останат во земјата толку долго, колку што е...
Кошарка

Легендарниот НБА кошаркар Стив Неш со пофални зборови до Словенецот Лука Дончиќ

админ
Лука Дончиќ игра одлично во својата прва сезона во НБА-лигата, па минатата ноќ се запиша во историјата, откако израмни рекорд на легендарниот Меџик Џонсон. Дончиќ...
Свет

САД признавањето на израелскиот суверенитет над Голан има за цел дестабилизација на Сирија

админ
БРИСЕЛ, 26 март / ТАСС /. Одлуката на Соединетите Држави да го признае суверенитетот на Израел врз дел од територијата на Сирија – Голанскита висорамнина...
Топ Вести

Фејсбук со удари на профили од Македонија,Косово и Русија

админ
Фејсбук денеска објави дека отстранува повеќе лажни профили од Косово, Македонија, Иран и од Русија, за кои истакна дека е забележано”координирано неавтентично однесување”. Ројтерс објави...
Политика

Амбасадорот на Русија Сергеј Баздникин на годишната конференциjа на Македонска Руска стопанска комора

админ
Почитуван господинe Љyпчо Николовски, Министер за земјоделство, шумарство и водостопанство на Република Северна Македонија, претседател на македонскиот дел на Руско-македонската меѓувладина комисија за трговско- економска...
Колумни

Избори без Избор – Со #Бојкотирам ќе Почне Враќањето на Државата и Институциите на Народот – Владимир Трајковски!

админ
Привршуваат подготовките за претседателските избори со објавувањето на кандидатите од двете најголеми политички партии на македонската политичка сцена. Калкулации има многу но сепак се се...