Author : админ

Свет

Командант на германската морнарица: Руската флота ќе излезе од украинската криза зајакната

админ
За време на украинскиот конфликт руската флота не само што нема да ослабне, туку, напротив, ќе зајакне, убеден е Јан Кристијан Каак, командант на германската...
Европа

Партијата Италијански браќа, победник на изборите во Италија: Почнува походот на тврдата десница во Европа

админ
Десничарската партија Италијански браќа освои најмногу гласови на парламентарните избори во Италија, според објавените речиси конечни резултати од гласањето. Овој успех ја отвори вратата за...
Психологија

Психотерапевт Данче Пауновска: Развој на идентитетот и нарцисоидно растројство на личноста

админ
Примарниот нарцизам е здрава и нормална појава во развојот на новороденото дете. Познато е дека новороденчето е целосно беспомошно и зависно од својата мајка при...
Свет

Киев тврди дека руски шпиони влегле во нивните редови: „Тие делумно ги знаат нашите идни чекори“

админ
Според претставникот на претседателот Зеленски, Русија има агенти во одбранбениот сектор на Украина кои пренесуваат информации до Москва и ѝ овозможуваат на Русија да ги...
Свет

Поранешниот премиер на Италија: Ризично е да се мисли дека моќта на Путин ќе падне, преговорите се неопходни

админ
Украинската војна силно ги преокупира и италијанските политичари, особено сега, во контекст на претстојните парламентарни избори, кои ќе се одржат следната недела, а имајќи предвид...
Европа

Орбан повика на укинување на санкциите против Русија. Унгарија ќе излезе од кризата уште посилна

админ
Орбан ги повика членовите на владејачката коалиција „да направат сè за Европа да ги укине овие санкции најдоцна до крајот на годината“. По убедливата изборна...
Свет

МЕДВЕДЕВ: „Нема враќање назад, немојте да нè плашите и запомнете – хиперсоничниот звук гарантирано ќе стигне до целите во Европа и САД“

админ
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев изјави дека секое оружје во арсеналот на Москва, вклучително и стратешкото нуклеарно оружје, може да се користи за одбрана на...
Свет

Руските сили спречија терористички напад на гасовод од украинските специјални служби (ВИДЕО)

админ
Руската ФСБ спречи терористички напад на гасовод кој доставува гориво за Турција и Европа. Ова беше соопштено денес во Центарот за односи со јавноста (ДСП)...
Свет

Јавната обвинителка на Њујорк ги обвини Доналд Трамп и неговите деца за измама

админ
Обвинителството на државата Њујорк во средата ги обвини Доналд Трамп и неговите деца за измама, по тригодишна истрага за деловните практики на поранешниот американски претседател,...
Свет

Зеленски и НАТО сонуваат да ја претворат Украина во „голем Израел“

админ
  Украинскиот лидер Зеленски во повоената иднина ја гледа својата земја како „голем Израел“ – американски бастион вооружен до заби, пишува американскиот весник Grayzone. Аналитичкиот...
error: Content is protected !!