Author : админ

Реакции

Левичарот Савески, кој го демолираше кабинетот на Иванов ги нарече противниците на присилната вакцинација, Глуперди!

админ
Здравко Савески, поранешниот член на президиумот на Левица, на својот фб профил сподели статус кој е очигледен говор на омраза Савески е познат во јавноста...
Свет

Орбан му кажа не на Брисел за притисокот околу ЛГБТ и законот за сексуално образование: Закажан референдум за заштита на децата(ВИДЕО)

админ
Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, најави референдум за Законот за ЛГБТК заедници, односно за прашањата за заштита на децата. Референдумот треба да се одржи поради...
Политика

ПАРТИЈАТА РОДИНА МАКЕДОНИЈА БАРА ИТНО УКИНУВАЊЕ НА СЕОПФАТНОТО СЕКСУАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ ОД УЧИЛИШТАТА!

админ
РОДИНА МАКЕДОНИЈА БАРА ИТНО УКИНУВАЊЕ НА СЕОПФАТНОТО СЕКСУАЛНО ОБРАЗОВАНИЕ ОД УЧИЛИШТАТА! До нас пристигнуваат документи, кои инаку се дел од Сеопфатното Сексуално Образование (ССО), во...
Регион Религија Свет

Грчката православна црква со поддршка на вакцинацијата – теориите за микрочип во вакцините се нереални

админ
Светиот синод на црквата на Грција, знаејќи дека вакцинацијата е најголем чин на одговорност кон ближните, им препорачува на сите, во консултација со нивниот лекар,...
Свет

Афера Пегасус: 50 000 новинари, политичари и претприемачи следени со софтвер на израелска компанија

админ
Израелската технолошка компанија НСО продала шпионски софтвер на 45 клиенти, според анализата на Гардијан и 16 други медиумски организации. Клиенти на НСО биле владини агенции, разузнавачки...
Свет

„Престанете да изигрувате невина девојка“ Русите испратија остра порака до Американците, овие зборови воопшто нема да им се допаднат

админ
Рускиот сенатор Алексеј Пушков на својот телеграм канал ја коментираше реакцијата на портпаролот на Пентагон Џон Кирби за тестирањето на ракетата „Циркон“. Тој го советуваше...
Свет

ЊУЈОРШКАТА ЕЛИТА ВО ПАНИКА: Се снима документарен филм за соработниците на милијардерот педофил, богаташите очајнички се борат за спас (ВИДЕО)

админ
Елитата во Менхетен беше вознемирена овој месец кога режисерскиот тим на Би-Би-Си работејќи на документарниот филм „Падот на куќата на Максвел“ дојде во градот да...
Македонија

Лудилото нема крај: Професорот Трајковски вели дека невакцинираните ќе умрат и со тоа општеството на вакциниринатите ќе влегло во мирни води

админ
Бранот оркестрирани напади врз луѓето кои одбиваат да се вакцинираат не запира. После Филипче, се јави и професорот Трајковски кој отиде уште подалеку Имено, тој...
Свет

МОСКВА: „Имаме докази за соработка меѓу Американците и Исламската држава“

админ
РУСИЈА има докази за соработка меѓу американските власти и милитантите на терористичката организација Исламска држава во Авганистан, изјави специјалниот претставник на претседателот на Русија за...
Македонија

Филипче поттикнува говор на омраза: ,,Противниците на вакцините против ковид виновни за колективно страдање”

админ
Продолжува агресивната кампања на министерот за здравство Венко Филипче за масовна вакцинација  Денес тој директно ги посочи граѓаните кои користејќи го загарантираното право на избор,...
Свет

Кипар на нозе: Масовен револт против ковид фашистичките мерки, запалени автомобили, 12 полицајци повредени(ВИДЕО)

админ
Демонстрантите ги критикуваат ковид мерките, вклучително и делумната задолжителна вакцинација, мерка која од неодамна се применува на Кипар Противниците на присилната вакцинација и другите антипандемиски...
Свет

Министерот за здравство на Британија и покрај двете дози вакцина позитивен на Корона

админ
Парадоксално и бизарно е сознанието дека вакцинираните против Ковид, продолжуваат да се заразуваат од вирусот. Најновиот таков случај е не било кој туку Британскиот министер...
Свет

Орбан: Акцијата на Европската Комисија за правата на ЛГБТ е „легализирано хулиганство“

админ
Унгарскиот премиер Виктор Орбан во петокот ја обвини Европската комисија за „легализирано хулиганство“, за поведувањето постапка против неговата влада за, како што велат, дискриминација на...