Author : админ

Ракомет

Лазаров ќе игра четвртфинале против Барса: Нант го елиминира РНЛ!

админ
Во реванш натпреварот од осминафиналето на ракометната Лига на шампиони, Нант успеа да ја надополни негативата од првиот натпревар и со победа од 30-27 (14-14) против Рајн Некар Левен да обезбеди пласман...
Свет

Германската влада одбива да го акредитира пратеникот на Гваидо како амбасадор

админ
С Иако Берлин застана на страната на САД и го призна самопрогласениот привремен претседател на Венецуела, Хуан Гваидо, сепак го држи во неизвесност Ото Гебауер, што Гваидо го избра...
Свет

Британскиот Парламент по третпат ќе гласа за Договорот за Брегзит

админ
Претседавачот на Долниот дом на британскиот Парламент, Џон Беркау вечерва соопшти дека го прифатил барањето на премиерката Тереза Меј, пратениците утре по третпат да се...
Актуелно Македонија

Оливер Спасовски: Имаме информации дека полициски службеници во СВР Тетово користеле опојни дроги

админ
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на денешната собраниска седница одговарајќи на пратеничко прашање објасни за полициската акција која е спроведена во секторот за внатрешни...
Концерти

„Да танцуваме!“ – симфониски концерт на Филхармонијата

админ
„Да танцуваме!“ е насловот на претстојниот симфониски концерт на Македонската филхармонија, кој ќе се одржи вечерва во 20 часот. Под палката на маестро Габриел Бебешелеа...
Разно

Захарова: Руските војници ќе останат во Венецуела колку што е потребно

админ
Руски војници во Венецуела учествуваат во спроведување на договорите во областа на воено-техничката соработка и тие ќе останат во земјата толку долго, колку што е...
Кошарка

Легендарниот НБА кошаркар Стив Неш со пофални зборови до Словенецот Лука Дончиќ

админ
Лука Дончиќ игра одлично во својата прва сезона во НБА-лигата, па минатата ноќ се запиша во историјата, откако израмни рекорд на легендарниот Меџик Џонсон. Дончиќ...
Свет

САД признавањето на израелскиот суверенитет над Голан има за цел дестабилизација на Сирија

админ
БРИСЕЛ, 26 март / ТАСС /. Одлуката на Соединетите Држави да го признае суверенитетот на Израел врз дел од територијата на Сирија – Голанскита висорамнина...