Author : Админ

Стории

МАКЕДОНЦИ ГО ОБЕДИНИЈА СВЕТОТ ВО ПОДДРШКА НА Д-Р ЏОРДАН ПИТЕРСОН, ПРОТИВ ТОРТУРАТА ОД КАНАДСКИТЕ ВЛАСТИ ВРЗ НЕГО

Админ
Изминатиот месец светот ги имаше насочено очите кон нападот на, со право може да се каже, најеминентниот клинички психолог на денешницата, д-р Џордан Питерсон. Д-р...
Колумни

ТОМЧЕ ШИРКОВ: ФАШИСТИ; КОМУНИСТИ; ФЕДЕРАЛИСТИ Сите Бугари се исти

Админ
На 03.02.1922година бугарскиот премиер Александар Стамболијски издава декрат за покачување на националната безбедност со формирање на специјални вооружени сили наречени “Портокалова гарда“. Кои имале за...
Свет

Доброволци од Турција пристигнаа во Запорожје за да се борат против украинските вооружени сили

Админ
Турските доброволци почнаа да минуваат борбена обука во баталјонот Судоплатов во областа Запорожје за понатамошно учество во специјалната операција на Руската Федерација. Тоа го пренесува...
Свет

Трамп предупреди за ризикот од нуклеарна војна поради снабдувањето на вооружените сили на Украина со западните тенкови

Админ
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп предупреди дека испораката на тенкови од западно производство во Украина може да го претвори конфликтот во нуклеарна војна. За ова...
МакедонијаПолитика

Родина Македонија со поддршка за иницијативата: Македонците од 3 февруари ќе го чуваат гробот на Гоце Делчев!

Админ
СТАНЕТЕ БРАЌА НЕ ПРЕДАДОА! Со овие зборови им се обратил домаќинот Митре на комитите од гоцевата чета, во мугрите пред самото погибие на војводата… …Сто...
МакедонијаРелигија

Владика Петар: Имаме парацрковна организација во лицето на епископот Партениј заедно со неговата структура во Бигорски ( ВИДЕО)

Админ
Имаме парацрковна структура во Бигорскиот манастир на чело со епископот Партениј. Тоа прашање час поскоро мора да го поставиме на дневен ред пред Синодот и...
Свет

Внукот на генералот Де Гол изјави дека Руската Федерација е поддржана од поголемиот дел од светот

Админ
Додека колективниот Запад се обидува да ги убеди сите дека Русија е изолирана од другите земји, две третини од светското население продолжува да ја поддржува...
НастаниПсихологија

ПСИХОТЕРАПЕВТКАТА ДАНЧЕ ПАУНОВСКА ЌЕ ОДРЖИ РАБОТИЛНИЦА СО НАСЛОВ: ,,ЛАГИ И ЕМОЦИИИ”

Админ
ПСИХОТЕРАПЕВТКАТА ДАНЧЕ ПАУНОВСКА ЌЕ ОДРЖИ РАБОТИЛНИЦА СО НАСЛОВ: ,,ЛАГИ И ЕМОЦИИИ” ШТО ТРЕБА ДА ОЧЕКУВАШ Лаги и Емоции! Ако лагите бараат само прикривање, а не...
Свет

СНОУДЕН: Пандемијата „Ковид-19“ го „нормализираше“ шпионирањето на граѓаните

Админ
Поранешниот свиркач на ЦИА и Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, се оправда откако медиумски извештај откри како алатките за надзор распоредени за борба против...
Соопштенија

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ПРАТЕНИЦИТЕ ПО ПОВОД НАЈАВИТЕ ЗА НОВИ РЕСТИКТИВНИ МЕРКИ

Админ
Почитувани пратеници, Почитуван државен советник во Министерството за здравство Вие сте нашиот глас во домот на нашата Република и вие одлучувате за нашата судбина преку...