Author : Админ

Свет

Орбан му порача на Трамп: Вратете се, господине претседателе и донесете ни мир

Админ
УНГАРСКИОТ премиер Виктор Орбан го спореди либерализмот со „вирус“ во неговиот воведен говор на Конференцијата за политичко дејствување на конзервативците. Говорот на Орбан се фокусираше на...
Свет

Захарова изјавите на Зеленски пред МКС ги нарече глупости на наркоман

Админ
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова го коментираше говорот на украинскиот претседател Володимир Зеленски пред Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг. Со...
Регион

УШТЕ ЕДЕН ИНЦИДЕНТ ВО БЕЛГРАДСКО УЧИЛИШТЕ: Поранешна ученичка со кујнски нож повредила врсник и професорка!

Админ
Девојчето Л.И.(15) со нож ги повредило момчето А.Р.(15) и наставничката која се обидела да ја спречи. Според информациите од српските медиуми, се се случило во...
Регион

Во Грција регистрирани 1.633 несакани дејства и 63 смртни случаи како можна последица од вакцините против Ковид-19

Админ
Од спроведени над 4,4 милиони вакцинации против Ковид-19 во Грција во 2022 година, регистрирани се 1.633 сомнителни несакани дејства и 63 смртни случаи кои можеби...
Актуелно

СКАНДАЛ: Партениј Бигорски благословувал врски помеѓу жени во брак со слободни мажи кои биле на лечење од опијати во неговиот манастир!

Админ
До редакцијата на порталот Слободен Свет, стигна писмо од поранешно духовно чедо на архимандритот Партениј во кое тој открива прељубнички скандал во негова режија. Во...
Свет

Петиција во САД за забрана на трансродови мажи да се натпреваруваат со жени во спортот

Админ
Во САД започна петиција за забрана на машките спортисти да имитираат жени На машките биолошки спортисти кои се идентификуваат како припадници на спротивниот пол е...
Свет

Министерот за здравство на Германија призна дека ковид мерките биле погрешни

Админ
  Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах денеска изјави дека Германија успешно и со добри резултати ја победи пандемијата на Ковид 19. „ Пандемијата на Ковид...
ХРОНИКА

Хорор во Скопје: Босанец осомничен дека ја злоставувал малолетната ќерка

Админ
Основното државно обвинителство Скопје поведе постапка против 45-годишен државјанин на Босна и Херцеговина со привремен престој во Скопје, кој се сомничи дека сторил кривично дело...
Свет

РУСИЈА ПОВТОРНО ги обвини САД за РАЗВИВАЊЕ БИОЛОШКО ОРУЖЈЕ: Министерството за одбрана објави нови имиња на научници вклучени во истражувањето

Админ
„Министерството за одбрана на Русија објави нови имиња на учесници во воено-биолошките програми меѓу граѓаните на САД и Украина“, изјави на брифингот началникот на силите...