Author : Админ

Свет

Украинската армија трпи сериозни загуби: Стотици соборени авиони, убиени војници, уништени тенкови

Админ
Оперативно-тактичката авијација на руските воздушни сили собори авион МиГ-29 на Вооружените сили на Украина во областа Николаев. Ова го соопшти портпаролот на Министерството за одбрана...
Свет

Демократските конгресмени бараат од Бајден да ја промени политиката кон Украина

Админ
Група од 30 демократски конгресмени во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го повикаа претседателот Бајден целосно да ја промени стратегијата во однос на украинската војна...
Свет

Украинскиот напад претворен во пекол за нив самите: Руските сили ги разбија на парчиња (ВИДЕО)

Админ
Извидниците на баталјонот на специјалните сили на ДНР, со поддршка на артилериските единици на ДНР, одбија контранапад на Вооружените сили на Украина. Со вешта употреба...
Свет

Масовно пристигнување на платеници од Франција и Грузија во Украина

Админ
  Во Николаев, локалните жители пријавија масовно пристигнување на странски платеници од Франција и Грузија. „Еден куп Французи пристигнаа, талкаат по пристаништата и напуштените фабрики,...
Свет

Зеленски го прекори Израел затоа што одбил да достави системи за противвоздушна одбрана на Киев

Админ
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, уште еднаш го прекори Израел за недостигот на снабдување со системи за противвоздушна одбрана за Киев. „Секогаш кога разговараме за...
Свет

„Само пекол“ – Захарова за разговорот на Бајден со трансродовата личност за промена на полот кај децата

Админ
Официјалната претставничка на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова го коментираше дијалогот меѓу американскиот претседател Џо Бајден и трансродовата ѕвезда на ТикТок Дилан Мулвејни....