Author : Админ

Европа

Полски Амбасадор: Ако Украина загуби, ние влегуваме во војна со Русија (ВИДЕО)

Админ
Ако Украина не ја одбрани својата независност, нема да имаме друг избор освен да војуваме, изјави Јан Емерик Рошчишевски, полскиот амбасадор во Франција. 🇫🇷🇵🇱🇺🇦🇷🇺Polish Ambassador...
Свет

Претседателот на Уганда го критикува Западот за промовирање на ЛГБТК во Африка

Админ
Западните земји треба да престанат да го „губат времето на човештвото“ обидувајќи се да ги наметнат своите верувања и практики, вклучително и хомосексуалноста, на другите...
Свет

Хантер Бајден ја тужи продавницата за поправка на „лаптопот од пеколот“

Админ
Синот на американскиот претседател го обвини сопственикот на продавницата дека ја нарушил неговата приватност со тоа што дистрибуирал информации пронајдени на неговиот компјутер Хантер Бајден,...
Свет

„ИСПРАТЕТЕ ГО БАЈДЕН НА БУНИШТЕТО НА ИСТОРИЈАТА“ Медведев им порача на американците да ја уништат тиранијата

Админ
Заменик претседателот на Советот за безбедност на Руската Федерација, Дмитриј Медведев, реагираше на изјавата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп дека очекува да биде уапсен...
Македонија

Хрватски Генерал: Сад планираат создавање на голема Албанија во која ќе биде вклучена западна Македонија (ВИДЕО)

Админ
Хрватскиот пензиониран генерал, Давор Домазет Лошо, познат како стратег на операцијата Олуја, во поткаст зборуваше за геополитичките планови на САД, за отворање конфликти на балканот....
Свет

Братот на Асанж: Џулијан е прогонуван поради работа што новинарите треба да ја вршат без страв и предност

Админ
Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, е во затвор – формално или вистински – повеќе од една деценија поради објавување информации што ги посрамотија западните лидери,...
Свет

ПОДВИГ КОЈ РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Сам упаднал во непријателскиот ров и ги заробил непријателите (ВИДЕО)

Админ
Мобилизираниот руски војник Александар Малицев бил во зоната за специјална воена операција во Украина. Овој 47-годишен војник, кому ова не му беше прва борба од...
Регион

Масовен протест во Србија против прифаќањето на европскиот план за Косово (ВИДЕО, ФОТО)

Админ
Граѓаните кои се собраа на протестот организиран од „државотворната опозиција“ кај црквата Свети Сава, започнаа протестна прошетка против прифаќањето на европскиот план за Косово, како...
Европа

Хрватски пратеник: „Во светот се согоруваат милијарди дози вакцини против Ковид, никој не ги сака“ (Видео)

Админ
Сведоци сме на согорување на милијарди дози од таканаречените вакцини против Ковид низ светот кои никој повеќе не ги сака“, рече хрватскиот европратеник Мислав Колакушиќ...
Свет

Скот Ритер: Зеленски ќе побегне во странство за да не биде убиен од офицери на вооружените сили на Украина

Админ
  Пензионираниот разузнавач на Маринскиот корпус на Соединетите Американски Држави, Скот Ритер, на својот канал на Јутјуб изјави дека ако украинскиот претседател Володимир Зеленски не...
Свет

Лудило: Меѓународниот суд во Хаг издаде налог за апсење на Путин

Админ
Меѓународниот кривичен суд (ICC), чија јурисдикција не ја признава Руската Федерација, издаде налози за апсење на рускиот претседател Владимир Путин и рускиот детски правобранител Марија...