Македонија

Неизвесно одржувањето на лидерската средба

 

 

Неизвесно е дали лидерската средба што премиерот Заев ја најави за в петок воопшто ќе се одржи откако вчера лидерот на опозициската ВМОР-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оцени дека таа ќе била само непотребен театар и оти не гледа причина да биде присутен на таа средба.

Досега свое присуство потврдија од ДУИ и од партијата на Зијадин Села, додека во ВМРО-ДПМНЕ остануваат на ставот дека за да бидат присутни на средбата, на дневниот ред треба да се најде точка за предвремени парламентарни избори, што е пак, неприфатливо за премиерот Заев.

Related posts