Category : Entertainment

You can add some category description here.

EntertainmentСвет

Рогозин остро кон Илон Маск : Јас упатства добивам од Путин, а не од Вашингтон

Админ
Наместо фер битка во космосот, САД би ја казнувале Русија! Извршниот директор на Роскосмос, Дмитриј Рогозин и американскиот претприемач, основач на „Спејс икс“ и ко-основач...
Боречки спортови

Мек Грегор го нокаутираше Каубојот за 40 секунди

Админ
Ирскиот ММА-борец Конор Мек Грегор експлицитно го совлада легендарниот американски Доналд „каубој“ Серон во УФЦ 246 главниот настан во Лас Вегас, а најубаво го одбележа...
Sports

Русија следните четири години суспендирана од Олимписките игри и Светските првенства

Админ
Извршниот комитет на Светската антидопинг агенција (ВАДА) ги прифати препораките на комитетот за усогласеност и ја отстрани Русија четири години од сите поголеми натпреварувања, вклучително...