Author : Админ

Свет

Тулси Габард ги повика демократите да го следат нејзиниот пример

Админ
Поранешната американска конгресменка Тулси Габард ги повика демократите да ја напуштат партијата, која според неа е контролирана од „разбудени, фанатични идеолози“. Самата Габард си замина минатата недела,...
Свет

Спречени серија терористички напади во Белорусија

Админ
Спречени серии терористички напади во Белорусија, јавува денес телевизискиот канал Белорусија-1. Белоруските службеници за спроведување на законот приведоа неколку лица кои подготвувале терористички напади и...
Свет

Во Молдавија нови масовни протести против прозападната влада (ВИДЕО)

Админ
Во Кишињев се одржува масовна протестна акција на приврзаниците на опозициската молдавска партија „Шор“. Демонстрантите се собраа на централниот плоштад во градот и побараа оставка од...
Свет

Спречено напредување на украинските сили кон Доњецк, Херсон и Николаев

Админ
МОСКВА – Министерството за одбрана на Русија денеска соопшти дека руските сили спречиле напредување на украинските сили во областите Доњецк, Херсон и Николаев. Според Министерството, руските...
Свет

„ОВА НЕ Е ХУМАНИТАРНА ПОМОШ, ТУКУ ВОЕНО СПОНЗОРСТВО“: Познат американски ТВ водител негативно зборуваше за Зеленски поради неговите барања (ВИДЕО)

Админ
АМЕРИКАНСКИОТ ТВ водител „Фокс њуз“ Такер Карлсон негативно зборуваше за украинскиот претседател Володимир Зеленски поради неговите барања за финансиска помош. – Што? Некој странец во маица...
Регион

Жестоки навреди за Вучиќ од Русија: „Тој е обична политичка проститутка, лажеше за се“

Админ
Србија, како и Македонија, во Генералното собрание на ОН гласаа „за“ осуда на Русија за анексија на четири украински региони – Луганск, Доњецк, Херсон и...
Македонија

Искршена таблата на бугарскиот фашистички клуб „Цар Борис III“ во Охрид

Админ
Таблата со името на Цар Борис Трети поставена во истоимениот бугарски фашистички клуб во Охрид во петокот, денеска е искршена од засега непознати сторители Случајот...
Психологија

ПСИХОТЕРАПЕВТ ДАНЧЕ ПАУНОВСКА: НАРЦИСТИЧКА ДЕПРЕСИЈА – ПЕСИМИЗАМ

Админ
Разлика помеѓу депресија и песимизам Во рамките на депресивното расположение преовладува состојба на безвредност, депресивниот се девалвира себеси и својата околина, смета дека сè е...