Month : July 2019

Македонија

Тешка сообраќајка на патот Велес-Штип, еден загинат десетина повредени

админ
  Еден загинат и десетмина повредени е билансот од тешката сообраќајна несреќа што вечерва околу 20:30 часот се случи на магистралниот пат Велес-Штип. Директниот судар...
Свет

Твитер ја угаси сметката на Руската амбасада поради разобличувањето на „Белите шлемови“

админ
  Твитер ја суспендираше официјалната сметка на руската амбасада во Сирија, откако објави видео со кое ги критикува обвинувањата од самонаречена хуманитарна група за спасување...
Свет

После едномесечна потрага телото на млад маж пронајдено на околу 100 метри од каде што француската полиција примени сила

админ
  Телото на младиот Французин Стив Каник, кој е пријавен за исчезнат скоро еден месец, е пронајдено во реката Лоара во Нант, а премиерот Едуард...
Политика

(ВИДЕО) Предавање на Горан Шумкоски, меѓународен експерт и член на ИО на РОДИНА МАКЕДОНИЈА

админ
  Вечно Финансиско Ропство и Умирање на Демократијата – Основаност на Програмата Вистинскиот Македонски Пат   ВИДЕО) Предавање на Горан Шумкоски, меѓународен експерт и член...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Нема да дозволам сеќавањето за дедоми Крсто да биде обесчестено од продадени, предавнички политичари.

админ
  Претседателот на здружението за човекови права на македонците од Канада ММДЧП Бил Николов,упати порака до продадените македонски политичари кои од ден на ден бришат...
Македонија

ММДЧП – Со нелеганиот Преспански договор, на Македонците од Егејска Македонија (анектирани од Грција во 1913 година) им е забрането да постојат

админ
  Со нелеганиот Преспански договор, на Македонците од Егејска Македонија (анектирани од Грција во 1913 година) им е забрането да постојат (27 Јули, 2019) –...