Month : September 2019

Македонија

Рубенс Муратовски : Пред една година останав дома. Јас мојата задача ја завршив во 1991.

админ
  Рубенс Муратовски објасни зошто пред точно една година на неуспешниот референдум за промена на името останал дома.Тој на својот Твитер профил напиша : Неколку...
Свет

Трамп : Импичментот може да доведе до граѓанска војна во САД

админ
  Американскиот претседател Доналд Трамп предупреди на Твитер дека неговото отповикување би можело да предизвика граќанска војна во САД, цитирајќи ја изјавата од евангелистичкиот пастор...
Македонија

Игор Дурловски : 30 Септември беше гласен молк и единствениот светол ден во поновата македонска историја

админ
  Во пресрет на годишнината од пропаднатиот референдум за Преспански договор поради масовниот бојкот, оперскиот пејач Игор Дурловски со пригодна порака на Фејсбук со која...
Регион

Мајка и дете убиени во подметнување пожар во инцидент со мигрантите на островот Лезбос(Видео)

админ
  Мигрантите кои протестираа во преполн камп на грчкиот остров Лезбос денес предизвикаа пожари и се судрија со полицијата, соопштија властите, додавајќи дека две лица...
Македонија

Заев: Не се потребни предвремени избори. Мицкоски: Март е добар датум за избори

админ
  Дел од интервјуата на премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПНЕ, Христијан Мицкоски за емисијата Детектор на Сител ТВ, која ќе се емитува попладнево...
Свет

„РАЗЛИЧНИ ВИДОВИ НА ТОРТУРА“ Таткото на Асанж се огласи и откри како неговиот син живее во еден од најозлогласените затвори во Велика Британија

админ
  Таткото на Џулијан Асанж, основачот на Викиликс, Џон Шиптон, изјави дека неговиот син бил подложен на секаков вид тортура во затворот Белмарш во Велика...
Македонија

Кежаровски ја нападнал Јоци, настанот е снимен од безбедносните камери

админ
  КОЈ ИМА ПРОБЛЕМ СО ГЛАВАТА, НЕКА СЕ ПРИЈАВИ НА ЛЕКУВАЊЕ Да го појаснам вчерашниот насилен инцидент со Томислав Кежаровски, кој, го предизвика самиот тој,...
Регион

На Црногорците им пукна филмот „Доста е веќе приказни дека сме Срби“, „Внимавајте да не се сведете на белградски Пашалук“

админ
  „Драги пријатели, наши соседи, водете сметка за Србија,Република Српска, Војводина, за да не се сведете на белградски Пашалук.А државата Косово и Албанија, тоа се...