Month : May 2020

Свет

Доналд Трамп : САД ќе ја означат Соросовата Антифа како терористичка организација

админ
Претседателот на САД, Доналд Трамп во неделата ги објави плановите за означување на насилната левичарска група Антифа како терористичка организација. „САД ќе ја назначат АНТИФА...
Свет

(ВИДЕО) ОБОЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВО САД : ТОЛПАТА СЕ СУДИРА СО ПОЛИЦИЈАТА, ЗА БАЈДЕН ТОА Е ,,РЕВОЛТ КОН НЕПРАВДАТА”

админ
Шест градови во Сад воведоа полициски час. Медиумите известуваат за жестоки судири меѓу полицијата и демонстрантите во Лос Анџелес, Чикаго, Питсбург, Кливленд и Минеаполис. Нападнати...
Свет

САД ги прекинуваат односите со СЗО, Фармакомафијата во паника

админ
ВАШИНГТОН – Соединетите американски држави ќе ги прекинат односите со Светската здравствена организација, објави денеска американскиот претседател Доналд Трамп.   Трамп на прес-конференцијата рече дека...
Свет

НЕРЕДИ ВО СЕДИШТЕТО НА СНН АТЛАНТА : Демонстрантите фрлаа експлозивни направи кон новинарите, запален полициски автомобил (ВИДЕО)

админ
Експлозивната направа беше фрлена во седиштето на телевизијата Си-Ен-Ен во Атланта, поради што новинарите беа принудени да престанат да снимаат и да побараат засолниште. Демонстрантите...
Свет

Џо Бајден обвинет за прдење за време на виртуелниот настан со гувернерот на Пенсилванија, Том Волф(ВИДЕО)

админ
Бајден е обвинет за гласно прдење за време на кампањата во живо во средата. Бајден се појави со гувернерот на Пенсилванија, Том Волф и како...
Свет

ЕКСКЛУЗИВНО : „Некласифицираниот“ список на Рик Гренел, за „рушење на ДЛАБОКАТА ДРЖАВА”

админ
Поранешниот вршител на должноста директор на национална разузнавачка служба Ричард Гренел во вторник ќе ја превземе должноста постојан директор на националното разузнавање (ДНР) откако во...
Регион

СЕ ДЕМОНТИРА ЛИ ДЛАБОКАТА ДРЖАВА ВО ХРВАТСКА? : МУП ги потврди апсењата во неколку хрватски градови, меѓу уапсените е и поранешната градоначалничка на Книн

админ
Хрватското Министерство за внатрешни работи потврди денеска дека во повеќе градови се спроведува акција за апсење на државни службеници и бизнисмени, поради сомневање дека сториле...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : И реков на таканаречената “опозиција” (ДПНЕ) дека не требаше режимот на Заев да го нарекуваат “Влада”.Со тоа само го легитимизираа.

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и бескомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во својот најнов твит...
Соопштенија

Народен протест против полицискиот час и драконските мерки 31.5.2020 (недела) 12:30 часот

админ
Народен протест против полицискиот час и драконските мерки НАРОДЕН ПРОТЕСТ 31.5.2020 (недела) 12:30 часот, збирно место Сајмиште, паркинг. Продолжуваме кон Влада, збирно место во 13:00...
ФБ Статуси

ТАЊА ЦАРОВСКА : Како сте се исплашиле, нови заразени!? Наседнувате на сеењето страв. А заборавате дека коза и папаја тестираа позитивни.

админ
Како сте се исплашиле, нови заразени!? Наседнувате на сеењето страв. А заборавате дека коза и папаја тестираа позитивни. Заборавате дека врвни непродадени души доктори, дури...
Свет

Твитер повторно го саботира Трамп : Неговиот твит означен како ,,величање на насилство”

админ
Социјалната мрежа Твитер објави предупредување веднаш до објавата на американскиот претседател Доналд Трамп, во која се вели дека „го велича насилството“. Твитер ја постави сценографијата...
Свет

Youtube ги блокира руските медиуми, според Москва, САД го создаваат светот на Орвел

админ
Социјалните мрежи „Фејсбук“, „Јутјуб“ и пребарувачот „Гугл“ воведоа строга цензура наместо слободен проток на информации и ги дисквалификуваат „непожелните масовни медиуми“, оцени рускиот претставник во...