Month : July 2020

Свет

Движење РУСОВ : Признавањето на Крим како дел од Русија од страна на меѓународната заедница е само прашање на време!

админ
На 18 март 2020 година, жителите на Крим, заедно со останатите граѓани на Русиjа, го празнуваа новиот незаборавен датум (Денот на соединувањето на Крим со...
Свет

Соединетите американски држави повлекуваат 6.400 војници од Германија

админ
САД ќе повлечат 6.400 војници од Германија, а други 5.400 ќе бидат префрлени во другите европски земји, соопштија денеска американските безбедносни претставници. Официјални претставници на...
Свет

Првата фаза на тестирање е завршена, руската вакцина е безбедна

админ
МОСКВА – Тестовите на вакцината против корона вирусот на волонтерите се успешно завршени на Универзитетот во Сеченов, а резултатите ја докажуваат нејзината ефикасност, изјави денеска...
Македонија

ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ : Како припадник на македонскиот народ, државјанин на Република Македонија и редовен плаќач на даноци и обврски кон државата, згрозен сум, но не и изнендаден, од сознанието дека сме биле предмет на следење и прислушување од страна на УБК поради ТЕРОРИЗАМ!

админ
ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ ПО ПОВОД АФЕРАТА „АТЛАНТИК“. Како припадник на македонскиот народ, државјанин на Република Македонија и редовен плаќач на даноци и обврски кон државата, згрозен...
Македонија

ГОРАН ШУМКОСКИ : Ја носам гордо како Медал на Честа – “титулата” идеолог и инспиратор на Македонштината – “доделена” од нелегитимната терористичка квислиншка СДС/УЧК Хунта на однадвор назначени слуги на поразените глобалофашисти!

админ
Ја носам гордо како Медал на Честа – “титулата” идеолог и инспиратор на Македонштината – “доделена” од нелегитимната терористичка квислиншка СДС/УЧК Хунта на однадвор назначени...
Македонија

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПОСЛЕ МЕГА АФЕРАТА „АТЛАНТИК“, ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И СДС НЕ МОЖЕ ДА ОРГАНИЗИРААТ ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ!

админ
РОДИНА МАКЕДОНИЈА е згрозена од УДБА методите на УБК, каде продолжува прогонот на Македонци за македонизам и во 21 век. Следењето на Македонци, кои сосема...
Македонија

СО ВЧЕРАШНИОТ АВТО-КАРАВАН РОДИНА МАКЕДОНИЈА ГО НАЈАВИ КРАЈОТ НА ДОСЕГАШНИОТ ТРУЛ КОРУМПИРАН СИСТЕМ

админ
(ВИДЕО) Од Авто-Караванот на Родина на 5ти Јули 2020 – Го Креваме Новото и Чистото! Авто-Караван 5ти Јули, Скопје, Ѓорче Петров, Црква Св. Петар и...