Month : September 2020

Свет

Илјадници луѓе протестираат во центарот на Лондон против мерките за карантин и социјално дистанцирање.

админ
  Илјадници демонстранти се собраа денеска пред плоштадот Трафалгар во Лондон да протестираат против мерките за карантин и мерките за социјално дистанцирање. Овие мерки беа...
Соопштенија

Протест на Македонците против изборниот фалсификат и северна пред ЕУ во Брисел

админ
Протест на Македонците против изборниот фалсификат и северна пред ЕУ во Брисел Како и што се најави претходно, Македонците од Европа го одржаа својот протест...
Свет

Романците на улиците против мерките воведени за спречување на ширењето на коронавирусот

админ
Многу демонстранти носеа транспаренти и романски знамиња и не ги почитуваа правилата за социјално дистанцирање Неколку стотици луѓе, вклучувајќи семејства со мали деца, протестираа во...
Свет

Плик со отров од Канада испратен до Трамп во Белата куќа

админ
ВАШИНГТОН – Пликот упатен до Белата куќа содржел супстанца идентификувана како рицин, смртоносен отров, објавија денес повеќе американски медиуми, повикувајќи се на сојузен службеник. Пликот,...
Свет

Ердоган остро ги предупреди Франција и Грција

админ
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган продолжи да разменува остри зборови со францускиот претседател Емануел Макрон, потсетувајќи го на резултатите од француската колонијална влада во Африка...