Category : Воена Технологија

Воена Технологија

Руската Федерација традиционално ќе го одржи седмиот Меѓународен воено-технички форум “АРМИЈА – 2021”

Админ
“Армија – 2021” – воена соработка за доброто на светот!За презентација на најновото оружје и воена опрема, генијалноста на инженерските и дизајнерските идеи, во август...
Воена Технологија

НОВ ШОК ЗА АМЕРИКА И НАТО! Русија развива нова хиперсонична ракета со голем дострел и други модерни системи за вооружување

Админ
Руската Федерација ја развива најновата хиперсонична ракета со голем дострел Х-95, изјави генерал-полковник Владимир Заруднички, началник на Воената академија на Генералштабот на вооружените сили на...
Воена Технологија

НОВО РУСКО ОРУЖЈЕ: Започна производството на борбени роботи со вештачка интелигенција (ВИДЕО)

Админ
Сериско производство на борбени роботи со вештачка интелигенција, кои се способни за независна борба, започна во Русија, изјави министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу....
Воена Технологија

Армија 2020: Довербата е клучот за стабилна иднина

Админ
На крајот на август во Русија се одржува веќе традиционалниот голем меѓународен воено-технички форум „Армија“, кој во последните години стана не само платформа за демонстрирање...