Category : Европа

Европа

Во австрискиот град Салзбург, 33 деца добиле погрешна вакцина

Админ
За време на вакцинацијата на учениците во основното училиште во Салцбург Тененгау, вакцините биле измешани, па 33 деца примиле погрешни вакцини. Наместо четирикратната вакцина за...
Европа

Висок германски политичар: Украинските терористи ме ставија на списокот за ликвидација

Админ
БЕРЛИН – Германско-украинските односи повторно се разнишани по изјавата на шефот на фракцијата на владејачката Социјалдемократска партија на Германија (СПД) во германскиот Бундестаг, Ролф Мицених...
ЕвропаРегион

Еди Рама го осуди Лондон за дискриминаторските изјави за албанските мигранти

Админ
Албанскиот премиер Еди Рама денеска го осуди Лондон за изјавите што ги смета за дискриминаторски кон Албанија, откако британските власти ги повикаа неговите сонародници за...
Европа

Во Австрија истече рокот за седум милиони вакцини против корона

Админ
Во Австрија, поради големиот број граѓани кои се против вакцинацијата, истече рокот за седум милиони дози вакцини против коронавирусот. Државата инвестираше повеќе од 750 милиони...
Европа

Екс-премиерот на Италија Конте: Барањето на Украина за влез во НАТО може да ги вовлече сите земји-членки во конфликт

Админ
Лидерот на италијанското Движење 5 ѕвезди, поранешниот италијански премиер Џузепе Конте предупреди дека барањето на Украина за влез во НАТО може да ги вовлече сите...
Европа

Чесите на нозе: Масовни протести против ЕУ, НАТО, Задолжителни вакцини, се бара итна соработка со Русија за спас на економијата(ВИДЕО)

Админ
Во Чешка почнаа протести против власта – се одржуваат во Прага и други градови, јавува CNN Prima NEWS. Собирите се одржуваат под слоганот „Чешка на...
Европа

Партијата Италијански браќа, победник на изборите во Италија: Почнува походот на тврдата десница во Европа

Админ
Десничарската партија Италијански браќа освои најмногу гласови на парламентарните избори во Италија, според објавените речиси конечни резултати од гласањето. Овој успех ја отвори вратата за...