Category : Занимливости

Занимливости Историја Култура Музика

МНОГУМИНА НЕ ЗНААТ ДЕКА БИЛ МАСОНСКИ МАЈСТОР! Почина во беда и долгови, а еве што се случи во 2016 година со неговиот ГРОБ

админ
Волфганг Амадеус Моцарт , еден од најважните светски композитори на класична музика, почина на денешен ден во 1791 година. Моцартовиот опус од над шестотини дела...
Занимливости

Али Агча: Зад атентатот врз папата Јован Павле втори стоеа САД, а не Советите и Бугарите!

админ
Во мај годинава, Ватикан со миса ја прослави 40-годишнината од обидот за атентат врз папата Јован Павле Втори, кој беше застрелан од Турчин Мехмет Али...
Занимливости Здравје Медицина Мистерии

Во 1917 година, Рудолф Штајнер предвиде вакцина што ќе ја „изгони целата наклонетост кон духовноста од душите на луѓето“

админ
Ако воопшто се чувствувавте како да сте во духовна војна, не сте сами. Многу од најголемите светски научници, филозофи и подвижници разбраа дека светот е...
Занимливости

„Канада е предупредување, луѓето нема да го преживеат ова“

админ
Симон Луис, професор на Универзитетскиот колеџ во Лондон, предупредува дека екстремните жешки бранови сега се многу поверојатни. Тој потенцираше дека во одредени делови на планетата...
Занимливости

Ако видите живо суштество меѓу овие линии, вие сте натпросечно интелигентни

админ
Можеме да користиме оптички илузии за да тестираме голем број вештини, концентрација и интелигенција, а оваа криенка открива дали припаѓате на натпросечно интелигентни луѓе. Сè...
Занимливости

Иконата на Пинк Флојд, Роџер Вотерс му одговори со ,,Fuck You на Цукерберг, нема да бидам дел од твоето срање”(ВИДЕО)

админ
“No fuckin’ way,” рече Вотерс како одговор на нивната голема парична понуда. „Јас нема да бидам дел од ова срање, Цукерберг“ Роџер Вотерс, основачкиот член на...
Занимливости

ИЗДАВАМЕ СОБИ САМО НА НЕВАКЦИНИРАНИ: Сопственичка на италијански пансион ги запали социјалните мрежи!

админ
Ние не прифаќаме луѓе кои биле вакцинирани против ковид19, ниту нашиот персонал не е вакциниран, а оние што го примиле лекот не треба да доаѓаат,...
Занимливости

Кијану Ривс: Живееме во Матрикс кој е холографски универзум проектиран од оние кои сакаат да нè контролираат

админ
Се води војна што ќе ја обликува иднината на човечкото постоење и светот што ќе го оставиме за нашите деца, според Кијану Ривс, кој вели...
Занимливости

Бил Гејтс го поддржа планот за ограничување на сончевата светлина на Земјата

админ
Бил Гејтс финансиски го поддржа планот за ограничување на сончевата светлина на Земјата, на кој работат научниците од Универзитетот Харвард. Тие имаат намера да испуштат...