Category : Занимливости

Занимливости

Имам Луд да сам Папир: Полицијата во Чешка трага по возач кој возел „Формула“ на автопат(ВИДЕО)

Админ
Возачите на автопатот во Чешка беа прилично изненадени кога забележаа тркачки „автомобил формула“ позади, до и пред нив. Чешката полиција соопшти дека трага по возачот...
Занимливости

Јутјуб го блокираше каналот на руските пранкери Вован и Лексус кои го насамарија Заев

Админ
  Администрацијата на Јутјуб реши да го блокира каналот на руските шегобијци Вован и Лексус (во реалноста, имињата се Владимир Кузњецов и Алексеј Столјаров). Причината беше...
Занимливости

Блумберг објави лажен наслов: „Русија ја напаѓа Украина“, па по половина час го повлече

Админ
  Познатата американска медиумска компанија Блумберг се извини откако случајно објави дека Русија ја нападнала Украина. Нивниот наслов: „Во живо: Русија ја напаѓа Украина“ – се...
Занимливости

ПИЛОТОТ-МАЈОР ФИЛИПОВ СЕ РАЗНЕСЕ СЕБЕСИ И ЏИХАДИСТИТЕ ВО СИРИЈА: ПРОГЛАСЕН ЗА ХЕРОЈ НА РУСИЈА за храбар чин!

Админ
На 3 февруари 2018 година, мајорот Роман Филипов полета со својот авион СУ-25 во борбена мисија во сириската провинција Илдиб, со цел да обезбеди огнена...
ЗанимливостиИсторијаКултураМузика

МНОГУМИНА НЕ ЗНААТ ДЕКА БИЛ МАСОНСКИ МАЈСТОР! Почина во беда и долгови, а еве што се случи во 2016 година со неговиот ГРОБ

Админ
Волфганг Амадеус Моцарт , еден од најважните светски композитори на класична музика, почина на денешен ден во 1791 година. Моцартовиот опус од над шестотини дела...
Занимливости

Али Агча: Зад атентатот врз папата Јован Павле втори стоеа САД, а не Советите и Бугарите!

Админ
Во мај годинава, Ватикан со миса ја прослави 40-годишнината од обидот за атентат врз папата Јован Павле Втори, кој беше застрелан од Турчин Мехмет Али...
ЗанимливостиЗдравјеМедицинаМистерии

Во 1917 година, Рудолф Штајнер предвиде вакцина што ќе ја „изгони целата наклонетост кон духовноста од душите на луѓето“

Админ
Ако воопшто се чувствувавте како да сте во духовна војна, не сте сами. Многу од најголемите светски научници, филозофи и подвижници разбраа дека светот е...
Занимливости

„Канада е предупредување, луѓето нема да го преживеат ова“

Админ
Симон Луис, професор на Универзитетскиот колеџ во Лондон, предупредува дека екстремните жешки бранови сега се многу поверојатни. Тој потенцираше дека во одредени делови на планетата...
Занимливости

Ако видите живо суштество меѓу овие линии, вие сте натпросечно интелигентни

Админ
Можеме да користиме оптички илузии за да тестираме голем број вештини, концентрација и интелигенција, а оваа криенка открива дали припаѓате на натпросечно интелигентни луѓе. Сè...
Занимливости

Иконата на Пинк Флојд, Роџер Вотерс му одговори со ,,Fuck You на Цукерберг, нема да бидам дел од твоето срање”(ВИДЕО)

Админ
“No fuckin’ way,” рече Вотерс како одговор на нивната голема парична понуда. „Јас нема да бидам дел од ова срање, Цукерберг“ Роџер Вотерс, основачкиот член на...
Занимливости

ИЗДАВАМЕ СОБИ САМО НА НЕВАКЦИНИРАНИ: Сопственичка на италијански пансион ги запали социјалните мрежи!

Админ
Ние не прифаќаме луѓе кои биле вакцинирани против ковид19, ниту нашиот персонал не е вакциниран, а оние што го примиле лекот не треба да доаѓаат,...