Category : Интервју

Интервју

Неразјаснет технички упад во вчерашното интервју со Мирка Велиновска, по нејзиното споменување на ЦИА и Калето (ВИДЕО)

админ
Вчерашното гостување на Мирка Велиновска во емисијата Родински Разговори, беше цел на технички софтверски напади. Имено, доека траеше интервјуто, без влакна на јазик, емисијата која...
Интервју

АНДРЕЈ РОДИОНОВ: НА МАКЕДОНИЈА И Е МЕСТО ВО ЕКОНОМСКИ И ВОЕН СОЈУЗ СО БРАТСКА РУСИЈА(ВИДЕО)

админ
Време е сите словенски народи, а посебно православните словени, да се обединат во сесловенска конфедерација која би се грижела за заедничките интереси Андреј Родионов, претседател...
Интервју

ВИДЕО: ГОСТУВАЊЕ НА ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ, ЧЛЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА, КАЈ ЈАНКО ИЛКОВСКИ НА ТВ СОНЦЕ

админ
ВИДЕО: ГОСТУВАЊЕ НА ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ, ЧЛЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА, КАЈ ЈАНКО ИЛКОВСКИ НА ТВ СОНЦЕ Facebook Notice for EU! You need to login...
Интервју

ИНТЕРВЈУ НА ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ,ЧЛЕН НА ИО-РОДИНА, ЗА РУСКИОТ ПОРТАЛ „ПОЛИТНАВИГАТОР“: Приоритет за Македонија е вклучување во Евроазискиот сојуз од Лисабон до Владивосток

админ
ИНТЕРВЈУ ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ,ЧЛЕН НА ИО-РОДИНА, ЗА РУСКИОТ ПОРТАЛ „ПОЛИТНАВИГАТОР“: Приоритет за Македонија е вклучување во Евроазискиот сојуз од Лисабон до Владивосток «ПолитНавигатор» : Зошто вашата организација...
Интервју Македонија

Интервју со Зоран Јованчев член на ИО на Родина на денот на Македонската револуционерна борба

админ
Интервју со Зоран Јованчев член на ИО на Родина на денот на Македонската револуционерна борба. Родина Македонија,како партија од народот за народот,синојќа беше дел од...
Интервју Македонија

Интервју со Ана Бобинкова пред собранието на РМ на денот на Македонската револуционерна борба

админ
  Интервју со Ана Бобинкова од здружението Преродба по повод одбележувањето на денот на Македонската револуционерна борба.   Facebook Notice for EU! You need to...
Интервју

Интервју со Никодим Царкњас : Во Македонија предавниците се во сите сфери на општеството

админ
  Интервју со архимандрит Никодим Царкњас направено пред една година во која тој говори за притисоците на македонците во егејска македонија од страна на грчкото...