Category : Итно

Итно

Министерство за одбрана на Русија: Народната милиција на ДНР и ЛНР во контраофанзива со поддршка на руската авијација

Админ
  Народната милиција на ДНР и ЛНР тргна во контраофанзива со поддршка на руската авијација, соопшти руското Министерство за одбрана. „Воените групи ДНР и ЛНР...
Итно

НАЈНОВА ВЕСТ : Пукотници во Москва!Пред зградата на поранешното КГБ убиени најмалку 3 офицери(ВИДЕО)

Админ
Мажпукал во центрот на Москва во близина на зградата на Федералната служба за безбедност, јави Раша Тудеј . Според неофицијални информации, загинале најмалку тројца офицери, Снимките...