Category : Македонија

Македонија

СО ВЧЕРАШНИОТ АВТО-КАРАВАН РОДИНА МАКЕДОНИЈА ГО НАЈАВИ КРАЈОТ НА ДОСЕГАШНИОТ ТРУЛ КОРУМПИРАН СИСТЕМ

админ
(ВИДЕО) Од Авто-Караванот на Родина на 5ти Јули 2020 – Го Креваме Новото и Чистото! Авто-Караван 5ти Јули, Скопје, Ѓорче Петров, Црква Св. Петар и...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Македонци во странство, ајде заедно да се обврземе дека нема да гласаме за ниту еден западен политичар кој нема да не поддржи.

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и бескомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во својот најнов твит...
Македонија

Две нови “бомби” за Заев: Јас го презедов СДСМ и јас го финансирам, не ми треба Бранко!

админ
Денеска на каналот “Бране капитал” на Јутјуб се објавени две нови “бомби” . Станува збор за дел од разговор помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски,...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : НЕ ПОПУШТАЈТЕ! НАШЕТО ИМЕ Е МАКЕДОНИЈА!

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и бескомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во својот најнов твит...
Македонија

ЕКСЛУЗИВЕН ТРАНСКРИПТ : ДОБРЕ ЈАНЧЕВ ГЕН СЕК НА ДИК, НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ЗА ЛЕГИТИМНОСТА НА ИЗБОРИТЕ

админ
ИЗБОРИТЕ НЕЛЕГИТИМНИ ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА УСТАВНОТО ПРАВО НА НАРОДОТ ДА БИРА СО АРБИТРАРНО ИСКЛУЧУВАЊЕ НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА И 2 ДРУГИ ПАРТИИ ОД ИЗБОРИТЕ! Ги разголивме...
Македонија Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : МУРТО И КУРТО ПО НАЛОГ НА НИВНИОТ ГАЗДА ОД КАЛЕТО УШТЕ ЕДНАШ ГО ПРЕКРШИЈА ЗАКОНОТ И УСТАВОТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

админ
  ИЗБОРИ ВО ЈУЛИ: НЕЛЕГИТИМНИ ПО ПОВЕЌЕ ОСНОВИ, ВКЛУЧИТЕЛНО И АНТИ-УСТАВНОТО ИСКЛУЧУВАЊЕ НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА ОД ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС! Прв пат во историјата на изборите во...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : ВИЕ СИГУРНО НЕ БИ СЕ ОТКАЖАЛЕ ОД ВАШАТА ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ. ЗОШТО МОРА МАКЕДОНЦИТЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ?

админ
Ниту еден политичар, дипломат, бирократ или новинар на кои сум им го поставил ова прашање не ми го одговорил. Но, секогаш беа подготвени да ми...
Македонија

РОДИНА МАКЕДОНИЈА ПОДНЕСЕ ДОСТАВКА ДО ДИК ЗА УЧЕСТВО НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ СО СОПСТВЕНА ЛИСТА

админ
  РОДИНА МАКЕДОНИЈА БАРА ДА УЧЕСТВУВА НА ОВИЕ ИЗБОРИ СО СОПСТВЕНА ЛИСТА СО ДЕНЕШНАТА ДОСТАВКА ДО ДИК РОДИНА МАКЕДОНИЈА ќе учествува на овие избори со...
Македонија

ИНТЕРВЈУ ГОРАН ШУМКОВСКИ, ЗА ПРОГРАМАТА НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА, ПРОТИВ ИДИОТСКИТЕ МЕРКИ ЗА КАРАНТИН НА КОРУМПИРАНАТА СЕВЕРЏАНСКА ВЛАДА(ВИДЕО)

админ
ИНТЕРВЈУ НА ГОРАН ШУМКОВСКИ,  ЧЛЕН НА ПРЕТСЕДАТЕЛСТВОТО НА ПАРТИЈАТА РОДИНА МАКЕДОНИЈА, ЗА ПРОГРАМАТА НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА, ПРОТИВ ИДИОТСКИТЕ МЕРКИ ЗА КАРАНТИН НА КОРУМПИРАНАТА СЕВЕРЏАНСКА ВЛАДА...
Македонија

РИСТО МИЈАКОВСКИ : ПРАШАЊЕ ДО МИНИСТЕРОТ НА МВР НАЌЕ ЧУЛЕВ, КОЈ ДАДЕ НАРЕДБА ЗА СЕЛЕКТИВНО ПРИВЕДУВАЊЕ НА ВЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ?

админ
СЕРИОЗНО ЈАВНО ПРАШАЊЕ ДО МИНИСТЕРОТ на МВР НАЌЕ ЧУЛЕВ: КОЈ ДАДЕ НАРЕДБА ЗА СЕЛЕКТИВНО ПРИВЕДУВАЊЕ, ЛЕГИТИМИРАЊЕ, тормозење, чукање на домашните врати на присутните на МИРНИОТ...
Македонија

ПОЛИТИЧКИТЕ ПРИТИСОЦИ НА ХУНТАТА ЕСКАЛИРААТ : ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА ПОВИКАНИ ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ ВЧЕРАШНИТЕ ПРОТЕСТИ

админ
Го известуваме Македонскиот Народ дека својствено за нелегитимни окупатори во очаен обид за политички притисок кон единствената изворна и неинсталирана Македонска политичка сила на отпорот...