Category : Медицина

Медицина

Мислење на вакциниран Австралиец: Невакцинираните се хероите во последните две години

Админ
  „Невакцинираните се хероите во последните две години затоа што ни овозможија сите да имаме контролна група во големиот експеримент и да ја покажеме неефикасноста...
ЗанимливостиЗдравјеМедицинаМистерии

Во 1917 година, Рудолф Штајнер предвиде вакцина што ќе ја „изгони целата наклонетост кон духовноста од душите на луѓето“

Админ
Ако воопшто се чувствувавте како да сте во духовна војна, не сте сами. Многу од најголемите светски научници, филозофи и подвижници разбраа дека светот е...
Медицина

Стапка на смртност од варијантите на КОВИД шест пати поголема кај вакцинираните отколку невакцинираните, покажуваат здравствените податоци во Велика Британија

Админ
Дваесет и шест лица починаа меѓу 4.087 кои биле целосно вакцинирани 14 дена или повеќе пред да бидат позитивни на тестирањето за варијантата Делта КОВИД-според...
Медицина

Револуционерно откритие: Кој ја прележал короната може да биде имун цел живот

Админ
Месеци по закрепнувањето од лесна инфекција со ковид 19 луѓето сè уште имаат имуни клетки кои произведуваат антитела против вирусот корона, покажува студија спроведена од...