Category : Реакции

Реакции

Поранешен пратеник на СДСМ распали по сопартијците: Не жица, не дедо, баба, не мама, тато… и деца и внуци и правнуци ќе продаат издродиве!

админ
  Поранешниот пратеник на СДСМ Благоја Стојановски жестоко ги критикуваше своите сопартијци поради погубните национални и идентитетски политики. Тој на својот фб профил ги прозва...
Реакции

Џевдет Хајредини: Добро е што Ковачевски не оди во Киев, зашто Рама може на Зеленски на шега да му каже дека е премиер на Источна Албанија

админ
Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини на Фејсбук пишува дека добро е што премиерот Димитар Ковачевски не оди во Киев, зашто албанскиот премиер Еди Рама...
Реакции Религија

Протојереј Миле Талески: Се’ ми се чини дека оваа работа во Фанар не ќе заврши добро, но, не ќе биде и последниот збор на фанариотите во Македонија

админ
„Големо достоинство, чест и радост беше да се присуствува и учествува во свештеното торжество на Светата и Божествена Литургија во сечесниот патријаршиски храм на Светиот...
Реакции

Германски тв канал N-TV: Балканот стана „минско поле“ за Шолц – Србија е револтирана од повикот да го признае Косово

админ
Повиците на Шолц за признавање на независноста на Косово предизвикаа бес во Белград, според германскиот телевизиски канал N-TV, кој патувањето на канцеларот на Балканот го...
Македонија Политика Реакции

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: ЗАБРАНАТА ЗА ПРЕЛЕТ НА АВИОНОТ НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЛАВРОВ Е СРАМНА!

админ
По вчерашната одлука на МНР да не дозволи прелет на авионот на Министерот за надворешни работи на Русија, со реакција се јави политичката партија Родина...
Реакции

АНДРЕЈ РОДИОНОВ: ЛЕВИЦАТА ПОВТОРНО И ЗАБИВА НОЖ ВО ГРБ НА РУСИЈА ИСТО КАКО ВО 1917

админ
Пратениците од Комунистичката партија, на чело со нивниот лидер Генадиј Зјуганов, поднесоа до Државната Дума предлог-закон со кој се предлага историското национално знаме на Русија...
Реакции

ЛУДИЛОТО НЕМА КРАЈ: Муслиу бара затварање на српските ТВ канали во Македонија оти ширеле Руска Пропаганда

админ
Откако северџанистанската Влада нареди да се тргнат руските телевизии од македонските кабелски оператори, за наводно да не се шири руска пропаганда, се шират повици истото...
Реакции Скопје

Трајковски: Врв на изживувањето со граѓаните на Скопје, додека на невакцинираните скопјани им се забранува влез насекаде, авганистанците на шопинг низ скопските молови во организација на власта!

админ
Врв на изживувањето со граѓаните на Скопје! Додека за невакцинираните жители на град Скопје имаме забрана за влегување во молови, ресторани, кафетерии, театри, кино сали,...
Политика Реакции

Родина Македонија: Вчерашниот ден ни даде уште еден пример на целосно нефункционална држава со пожарите во Кочани и кочанско, но и на целата територија на ‘‘нивната земја‘‘, а нашата Република Македонија.

админ
Светлиот ден Илинден помина во театарски претстави со лоши глумци, не достојни ниту за денот, ниту за делата на нашиот голем македонски народ. Вчерашниот ден...
Реакции

Левичарот Савески, кој го демолираше кабинетот на Иванов ги нарече противниците на присилната вакцинација, Глуперди!

админ
Здравко Савески, поранешниот член на президиумот на Левица, на својот фб профил сподели статус кој е очигледен говор на омраза Савески е познат во јавноста...
Реакции

Почитувачите ја одбележаа 41-годишнината од смртта на Тито

админ
БЕЛГРАД – Денес, Куќата на цвеќето во Белград ја одбележа 41-та годишнина од смртта на Јосип Броз Тито, доживотен претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија и...
Реакции

Фашизам на дело: ХЕРА, Хелсиншки комитет и „Маргини“ агресивно и се закануваат на слободата на говорот и имање на поинаков став

админ
Дрско, агресивно и безобразно, здруженијата Хера, Хелсиншки комитет и Маргини во хајка против здрушението Од Нас за Нас, за наводно поттикнување омраза и дискриминација врз...
error: Content is protected !!