Category : Реакции

Реакции Скопје

Трајковски: Врв на изживувањето со граѓаните на Скопје, додека на невакцинираните скопјани им се забранува влез насекаде, авганистанците на шопинг низ скопските молови во организација на власта!

админ
Врв на изживувањето со граѓаните на Скопје! Додека за невакцинираните жители на град Скопје имаме забрана за влегување во молови, ресторани, кафетерии, театри, кино сали,...
Политика Реакции

Родина Македонија: Вчерашниот ден ни даде уште еден пример на целосно нефункционална држава со пожарите во Кочани и кочанско, но и на целата територија на ‘‘нивната земја‘‘, а нашата Република Македонија.

админ
Светлиот ден Илинден помина во театарски претстави со лоши глумци, не достојни ниту за денот, ниту за делата на нашиот голем македонски народ. Вчерашниот ден...
Реакции

Левичарот Савески, кој го демолираше кабинетот на Иванов ги нарече противниците на присилната вакцинација, Глуперди!

админ
Здравко Савески, поранешниот член на президиумот на Левица, на својот фб профил сподели статус кој е очигледен говор на омраза Савески е познат во јавноста...
Реакции

Почитувачите ја одбележаа 41-годишнината од смртта на Тито

админ
БЕЛГРАД – Денес, Куќата на цвеќето во Белград ја одбележа 41-та годишнина од смртта на Јосип Броз Тито, доживотен претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија и...
Реакции

Фашизам на дело: ХЕРА, Хелсиншки комитет и „Маргини“ агресивно и се закануваат на слободата на говорот и имање на поинаков став

админ
Дрско, агресивно и безобразно, здруженијата Хера, Хелсиншки комитет и Маргини во хајка против здрушението Од Нас за Нас, за наводно поттикнување омраза и дискриминација врз...
Македонија Политика Реакции

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: НАЈАВЕНИОТ ПОПИС, СТАТИСТИЧКА ОПЕРАЦИЈА ИЛИ КРИМИНАЛНО ПОЛИТИКАНТСКИ ПАЗАРЕЊА?

админ
Родина Македонија како современа партија на народот смета дека во Република Македонија живеат Македонци (по род и државјанство) и граѓани со стекнато жителство, времен престој...
Политика Реакции

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: ОДРОДЕНАТА ВЛАСТ СО НАЈАВЕНОТО ,,СЕКСУАЛНО ВОСПИТУВАЊЕ” ОДИ ПРОТИВ ПРИРОДАТА, ПРОТИВ НАУКАТА И ПРОТИВ БОГА

админ
МИЛА ЦАРОВСКА, СО БЛАГОСЛОВ ОД ЦАРСКАТА НИ ВЛАДА, ВАКА ЌЕ ГИ (ПРЕ)ОБРАЗУВАЛА НАШИТЕ ОСНОВЦИ Сѐ поактуелно станува прашањето за воведување на наставата по сексуално образование...
Реакции

Родина Македонија : Неразбирливо е однесувањето на денешното раководство на МПЦ, кога тоа по секоја цена бара некакво канонско признавање од оние цркви кои неканонски се отцепиле од неа

админ
МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА – ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА Е АПОСТОЛСКА ЦРКВА, ТОА Е БЛАГОСЛОВ КОЈ РЕТКО КОЈА ЦРКВА И НАРОД ГО ИМА! Родина Македонија и македонскиот народ...
Реакции

МАН: Претседателот на СДСМ да им се извини на новинарите

админ
Македонската асоцијација на новинари (МАН) најостро го осудува јавниот настап на претседателот на СДСМ, кој на прес конференција етикетираше новинари со што повторно се обиде...
Реакции

ВЕДРАНА РУДАН : ХАЈКАТА ПРОТИВ ЃОКОВИЌ ОД ЗАПАДОТ Е ДОКАЗ ЗА НИВНАТА ОМРАЗА КОН СЕ ШТО ДОАЃА ОД БАЛКАНОТ

админ
Добро познатата хрватска писателка Ведрана Рудан , позната по својот остар јазик, го бранеше Новак Ѓоковиќ, по проблемите со вирусот корона и откажувањето на Јадранската турнеја. Познатата...
Реакции

Ако нема избори на 21ви, ќе продолжи вонредната состојба?!?! Демек ако има избори нема да има вирус. А ако нема избори ќе има вирус. По казна.

админ
По вчерашната куељовска изјава на алхемичарот Манчевски ,,Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба”, денес на социјалните медиуми имаше...