Category : Други Спортови

Други Спортови

Мик Шумахер прави деби во Формула 1 за да го земе Ферари за тестирање на трката во Бахреин

Админ
Мик, син на легендарниот седумкратен шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, е победник на минатогодишната серија Формула 3 Ветувачката тркачка ѕвезда Мик Шумахер дебитираше со...