Category : Став

Став

Александар Дугин: Големото будење повикува на општ сојуз против Сорос, Шваб, Бил Гејтс и глобалната либерална олигархија

Админ
Големиот план за ресетирање ја претставува кулминацијата на либерализмот како идеологија која го ослободува поединецот од сите форми на колективен идентитет. Сè започна со ослободувањето...
Став

Љубомир Цуцуловски: Сосема неразбирливо е бугарското малцинство да влезе како конститутивен елемент во Уставот

Админ
ПАРЦИЈАЛИЗАЦИЈА. Нормална и разбирлива е можноста секој припадник на бугарското малцинство во Република Македонија да може слободно да ја изразува својата етничка припадност, без да...
Став

ЕВО МОРАЛЕС: НАТО и Америка се виновни за ситуацијата во Украина(ВИДЕО)

Админ
Причината за ситуацијата во Украина е политичкото проширување на НАТО под водство на Соединетите Американски Држави, изјави поранешниот претседател на Боливија Ево Моралес во интервју...
Став

АВСТРАЛИСКИ КОШАРКАР ЗАСТАНА ВО ОДБРАНА НА НОВАК: „Нашите политичари не би можеле да водат ниту бордел“

Админ
Австралискиот кошаркар Ендрју Богут, поранешна ѕвезда на Голден Стејт и бројни НБА тимови, проговори за ситуацијата во која денеска се најде Новак. Австралиецот, родум од...
Став

Леонид Савин: Мистериозната смрт во авионската несреќа на македонскиот претседател Трајковски во 2004 година е поврзана со неговата непопустлива позиција во преговорите со Западот и Албанците

Админ
Потпредседателот на евроазиското движење и десна рака на контроверзниот руски филозов Александар Дугин, Леонид Савин,  го обвини западот за случувањата во Македонија  Во август во...
Став

Љубомир Цуцуловски: Во минатото стоката а денес и луѓето ја имаат привилегијата да бидат жигосувани. Меѓутоа, наместо со вжештено железо, тие се жигосуваат со вакцинирање

Админ
ЖИГОСУВАЊЕ. Порано, меѓуттоа и сега, постои убав, што би се рекло елегантен начин како да се жигоса и подели стоката. Седнуваат ранчерите на своите расни...
Став

ДАРДАН ВЕНЕТСКИ: ,, Г-ѓо” УРСУЛА ВОН ДЕР ЛАЈНА, СРАМ СТЕ ВИЕ И ЕУ, КОЈА СЕ ПОВЕЌЕ СЕ ПРОМОВИРА ВО ДУВЛО НА ПСИХОПАТИ СО ЗАБЕГАН УМ, А НЕ УНГАРИЈА!!!

Админ
Ја слушам ,, госпоѓава” , преседателката на ЕК и не ми се верува. Вели ,, Унгарскиот анти ЛГБТ закон бил срам за ЕУ”. Зошто? Затоа...
Став

Љубомир Цуцуловски: Нејасно е, или мене ми е нејасно, зошто и со каква цел вчера дојдоа во Македонија Оливер Вархеји и Аугусто Сантош Силва, бидејќи Бугарија, а не Македонија, веќе го одби предлогот што го носеа со себе

Админ
ЗОШТО? Нејасно е, или мене ми е нејасно, зошто и со каква цел вчера дојдоа во Македонија Оливер Вархеји и Аугусто Сантош Силва, бидејќи Бугарија,...
Став

РОДИНА МАКЕДОНИЈА: БОЈКОТИРАМ ФАЛСИФИКАТ, ЕТНОЦИД И ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА!

Админ
БОЈКОТИРАМ ФАЛСИФИКАТ, ЕТНОЦИД И ШИРЕЊЕ НА ЗАРАЗАТА! Почитувани Македонци (по род, државјанство и самоопределба), Слободно бојкотирајте го фалсификатот! Приклучете се кон општата и сѐ македонска...
Став

Томче Ширков: Апартхејт, Буквално значи изолираност на мнозинството и насилна тортура од страна на малцинството.

Админ
Апартхејт, Буквално значи изолираност на мнозинството и насилна тортура од страна на малцинството. Или : “Ако не ви се допаѓаат новите имиња на улиците, селете...