Category : Топ Вести

Топ Вести

Хрватски новинар на RTL откажа послушност: „Имате проблем, фашисти, нема да се вакцинирам.

Админ
Новинарот на РТЛ, Борис Мишевиќ одлучи да се спротивстави на прогонот на хрватските граѓани кои не се вакцинирале. Неговата објава ја пренесуваме во целост. „Значи,...
Топ Вести

Таткото на ,,Големиот Ресет”- Клаус Шваб повика на вградување задолжителен микрочип без кој нема да можете ниту да купувате ниту да продавате(ВИДЕО)

Админ
  Основачот на Светскиот економски форум (СЕФ) Клаус Шваб пред повеќе од пет години даде интервју во кое тој вети дека ќе се претстави вграден...
Топ Вести

СЗО прогласи глобална пандемија

Админ
Светската здравствена организација прогласи глобална пандемија поради коронавирусот. „Загрижени сме за алармантното ниво на распространетост и сериозноста на болеста, како и од недостаток на преземени...
Топ Вести

Потврден коронавирус кај еден од македонските државјани на бродот во Јокохама

Админ
  Еден од македонските државјани кои се наоѓаат на патничкиот брод вкотвен во Јокохама, Јапонија заболел од коронавирус, соопшти денеска македонското министерство за надворешни работи....
Топ Вести

Германија : Уапсен македонски државјанин кој подготвувал терористички напад во име на Исламска Држава

Админ
Германската полиција уапси три лица, двајца Турци и еден Македонец, осомничени за подготовка на експлозивен напад со бомба во име на ИСИС во западниот град...
Топ Вести

Фејсбук со удари на профили од Македонија,Косово и Русија

Админ
Фејсбук денеска објави дека отстранува повеќе лажни профили од Косово, Македонија, Иран и од Русија, за кои истакна дека е забележано”координирано неавтентично однесување”. Ројтерс објави...
Топ Вести

Вучиќ: Опозицијата да каже дали е за избори или сакаат да ме убијат

Админ
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да...