Category : ХРОНИКА

ХРОНИКА

Поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески заработи осум години затвор

админ
Екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески е осуден на 8 години затвор за злоупотреба на службената положба при организирање на ученички транспорт во општината. Тој...
ХРОНИКА

1.200 џихадисти се враќаат на Балканот : Исламската држава највеќе борци регрутирала од Косово, Албанија и Македонија

админ
Повеќе од 1.200 борци биле регрутирани од терористичката Исламска држава во Западен Балкан, а повеќето од нив сега се враќаат во своите земји по пропаѓањето...
ХРОНИКА

Загина легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски Буштур

админ
  Синоќа во тешка сообраќајна несреќа загина македонската кошаркарска икона, Благоја Георгиевски Буштур. Со сребрен медал од Олимпијада и Европско кошаркарско првенство, тој беше еден од...
ХРОНИКА

Монструмот од Кисела Вода кој ја креирал ,, Јавна Соба ” е женет и татко

админ
Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм. Истрагата која ја води Бирото за...
ХРОНИКА

МВР го бара креаторот на групата „Јавна соба“ каде се споделуваа интимни содржини, известено е и Јавното обвинителство

админ
  Бирото за јавна безбедност (БЈБ) во координација со Јавното обвинителство трага по креаторите, кои создале група на „Телеграм“ за да се споделуваат експлицитни фотографии...
ХРОНИКА

Разрешен командирот во Гази Баба кој сексуално вознемирувал колешка

админ
„Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје, по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши...