Category : ХРОНИКА

ХРОНИКА

Актерката Силвија Стојановска доби ослободителна пресуда за транспортот со дрога од Колумбија

админ
Актерката Силвија Стојановска денеска во Кривичниот суд доби ослободителна пресуда, откако беше обвинета за шверц на кокаин. Претходно Апелациониот суд донесе одлука да го врати на повторно...
ХРОНИКА

Камчев си ја купи слободата: Пет милиони евра за да добие една година затвор за „Империја“

админ
Бизнисменот Јордан Орце Камчев со спогодба признал вина во случајот „Империја“ и добил казна затвор од една година, изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал...
ХРОНИКА

Пресуди за „Плацеви на Водно“: Седум години затвор за Груевски, година и три месеци за Мијалков, а една година затвор за Камчев

админ
Никола Груевски, Сашо Мијалков, Ристо Новачевски и Ненад Јосифовиќ се виновни пресуди судечкиот совет во случајот „Плацеви на Водно“ во кој првообвинет за перење пари...
ХРОНИКА

САД ГИ СТАВИ НА ЦРНА ЛИСТА ГРУЕВСКИ И МИЈАЛКОВ СОСЕ СЕМЕЈСТВАТА

админ
  Американскиот Стејт департмент ги стави на црна листа експремиерот Никола Груевски и ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, како одговор на нивното учество во значајна...
ХРОНИКА

Демолиран и ограбен српски автобус кој превезувал руски туристи во Скопје(ВИДЕО)

админ
Туристички автобус на српска компанија, кој превезувал руски туристи, бил каменуван и ограбен во Скопје, јавува српски Блиц Според раководителот на сообраќајот на компанијата, руските...
ХРОНИКА

Поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески заработи осум години затвор

админ
Екс градоначалникот на Битола, Владимир Талески е осуден на 8 години затвор за злоупотреба на службената положба при организирање на ученички транспорт во општината. Тој...
error: Content is protected !!