Реакции

Ако нема избори на 21ви, ќе продолжи вонредната состојба?!?! Демек ако има избори нема да има вирус. А ако нема избори ќе има вирус. По казна.

Видео)ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ ПРИЗНАВА: Луѓето избркани од администрација ...

По вчерашната куељовска изјава на алхемичарот Манчевски ,,Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба”, денес на социјалните медиуми имаше лавина на критики и одговори на неговата ,,повуци ме и потегни” мудрост.

-“Ако нема избори на 21 Јуни, вонредната состојба ќе продолжи”. Дамјан Манчевски се пројавил во фашистички манир со едно ‘ако нема, ќе има”. Дрско, арогантно и индолентно ( да не речам детско, распекмезено) условување од позиција на моќ и ни се може. Класична уцена. Ако не биде ние како што сакаме и кога сакаме, ќе ве малтретираме со полициски час кога и колку ќе ни ќефне. Коронавирусот е мачја кашлица во споредба со овој политички вирус кој ја опустоши Македонија и тоа веќе, речиси на сите ни е јасно. Она што не можам да го сфатам е кој е тој “вирус”што не држи пасивни а толку незадоволни и гневни од се” што на општествено -политички, економско -социјален , историско – културен ..план ни се случува, а овие ги преминуваат сите мерки како да пекаат народ да им се случи.

-Ако немало избори сега ќе морало да се продолжи вонредната состојба?!?! Демек ако има избори нема да има вирус. А ако нема избори ќе има вирус. По казна.
А бре мочко еден ретардиран: Економијата ни‘ е колабирана, а средните и малите претпријатија се пред згаснување. Луѓе остануваат без работа а и дури да се „олабават“ мерките, тие се повторно престроги за голем дел на угостителски објекти, кои веќе губат надеж за нивно опоравување.
Кој си ти (вие) да уценуваш? И за што? За вирус кој не е ништо поопасен од вирус на сезонски грип? И додека сите соседни земји влегуваат полека во нормален ритам на живот и работа, вие ли ќе не‘ држите нас како заложници заради ваши интереси? Да не е државата од татка ти стоката или народот од деда ти наследството? Од кај ви е правото така да се однесувате и на кого таква сила покажувате? На цел народ?
Не само што ќе ве снема од власт и од политиката наскоро, туку и ќе останете запаметени и како најомразена политичарска багра во историјата на Македонија. И вие што глумите власт, и колаборационистите на чело со Мицко што глумат патриоти и молчат на сево ова како пи*ки под кошули. И поколенијата ќе ви ги мразат.
Багро !!!

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Related posts

Leave a Comment