Свет

Александар Дугин: Русија води ,,Света Војна ” против Антихристот (ВИДЕО)

„Руските сили водат света војна против антихристот“, тврди филозофот и мислител Александар Дугин.

 

Во интервју за руската државна телевизија, споделено од медиумите, Дугин, чија ќерка Дарја Дугина беше убиена во обид за атентат во август, рече дека се согласува со коментарите на чеченскиот воен лидер Кадиров, кој повика на „десотонизација“ во Украина.

„Тоа е света битка против сатанскиот Запад! Да, тоа е православна битка, последната апокалиптична битка на православната христијанска Русија, Света Русија, против антихристот“, рече Дугин.

„Тоа е поентата на оваа специјална воена операција“, рече тој.

 

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment