Свет

Амбасадорот на Украина во Германија: Берлин ја остава Украина на цедило

Gas embargo to plunge Germany into 'sharp recession,' according to experts – POLITICO

Андриј Мељник истакна дека во Киев очекувале многу повеќе, дека сакале Шолц да објави дека германската влада ќе и пружи голема помош на Украина за да ја добие оваа војна.

Амбасадорот на Украина во Германија, Андриј Мелник е разочаран од говорот на германскиот канцелар Олаф Шолц на Светскиот економски форум во Давос.

Берлин воено ја остава Украина на цедило“, подвлече Мељник за весникот „Билд“.

Related posts

Leave a Comment