Свет

БАЈДЕН: Макрон не ми се јави на телефон!

BAJDEN OTKRIO Makron mi se nije javio kad sam ga pozvao

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот рече дека францускиот претседател Емануел Макрон не му се јавил во неделата кога Бајден му се јавил да му честита за реизборот.

Бајден рече дека разговарал со персоналот на Макрон додека францускиот претседател бил на забава во Ајфеловата кула. Бајден најави дека ќе се обиде повторно да стапи во контакт со Макрон во понеделник.

„Го поздравувам исходот од француските избори“, изјави Бајден пред новинарите.

Related posts

Leave a Comment