Свет

Бил Гејтс позитивен на коронавирус: Вакцината не го заштити

Bill Gates warns of pandemics potentially far worse than Covid | Financial Times

Американскиот милијардер и основач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс преку објава на својот Твитер профил објави дека е позитивен на корона вирусот.

Како што изјави, има благи симптоми на инфекција и согласно советите на стручните лица ќе биде во изолација додека не закрепне.

Дополнително напиша дека е вакциниран, како и дека примил бустер доза.но очигледно не му биле од полза.

 

 

 

Related posts

Leave a Comment