Свет

Бил и Мелинда Гејтс купуија нова вила на океан во вредност од 43 милиони долари

Bil i Melinda Gejts kupili vilu na okeanu za 43 miliona dolara ...

Милијардерот Бил Гејтс и Мелинда Гејтс додадоа прекрасна приморска вила на списокот со недвижнини. Ко-основачот на „Мајкрософт“ и неговата сопруга платиле возбудливи 43 милиони долари за вилата со шест спални соби во Дел Мар, во близина на Сан Диего.

Новиот дом на контроверзната двојка има 5.800 метри квадратни. Само 120 чекори го дели овој имот од океанот и содржи дрвени тавани, камени подови, целиот е во махагонија и има стаклени sидови.

Има најмалку три камини, од кои едниот е во главниот апартман. Надвор има огромна палуба на морскиот брег со многу лежалки, како и базен, спа центар и камен џакузи за 10 лица.Претприемачот, кој е еден од најбогатите луѓе во светот, има импресивна колекција на домови во Соединетите држави. Доминантна резиденција на ова семејство е нивниот објект 66,000 квадратни метри во Вашингтон, за чија изградба беа потребни седум години и над 60 милиони долари. Во 2014 година, тие платија 18 милиони долари за нивниот имот за коњи во Санта Фе, а минатата година, наводно, тие потрошиле 21 милиони долари на друг имот за коњи на Флорида.

На двојката Гејтс очигледно не им влијаат се погласните барања од јавноста во САД за нивно судско гонење поради се поочигледната вмешаност во аферата околу создавање на задолжителна вакцина против вирусот корона.Бил Гејтс се почесто се споменува како еден од можните фактори во лабораториското креирање на монструозниот вирус.

Related posts

Leave a Comment