Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Ги повикувам големите западни медиуми на средба за да можат в лице да ми кажат ЗОШТО намерно шират анти-македонски расистички вести.

Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права на македонците од Канада и безкомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет,Бил Николов,во своето најново обраќање ги повика западните медиуми да објаснат зошто и по чија директива, шират анти-македонски расистички вести.

Ги повикувам големите западни медиуми на средба за да можат в лице да ми кажат ЗОШТО намерно шират анти-македонски расистички вести. Не се преправајте дека се борите против расизмот и говорот на омраза, кога всушност го ширите,напиша Николов на својот Твитер Профил.

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Related posts

Leave a Comment