АктуелноМакедонијаРакомет

Блескава двојна победа на хероите од РК.Вардар – На теренот против големата Барса а во реалноста против Северџаните

 

Блескава двојна победа на хероите од РК.Вардар – На теренот против големата Барса а во реалноста против Северџаните и телевизиските медиуми во државава контролирани од северџанската влада која не најде доблест да ги удостои гледачите со телевизиски пренос.Очигледно на некој му сметаат успесите на вардарци и се алергични на победничката песна ој Вардаре Македонски.За нивна жал а наша радост ракометните херои успеаа да ни ги стоплат нашите срца и да покажат како е да се игра со срце за разлика од овогодинешната ,,наша” преставничка на евровизија која доби подршка од 200000 евра од северџанската влада овие момци неколку месеци беа оставени без плата а Вардар беше доведен на работ на исчезнување како дел на добро осмислен план.Без разлика на исходот во утрешното финале вардарци се за нас шампиони но и многу повеќе од тоа,тие се пример како се сака клубот,градот и државата за која играат нешто што на актуелните политичари им е апстрактна именка.Уште еднаш момци ви благодариме од се срце и утре сите заедно ќе ве бодриме и ќе се чувствуваме вистински МАКЕДОНЦИ!!!

Related posts

Leave a Comment