Македонија

Боки 13 од затворот во Шутка пренесен во болница!

 

Бојан Јовановски алијас Боки 13, денеска е пренесен на Клиничкиот центар во Скопје, потврдуваат информации од клиничкиот центар. Според информациите, тој од затворот во Шутка, каде што е притворен во врска со случајот „Рекет“, е пренесен со возило на затворската полиција.Надлежните на прашање на новинарите во каква здравствена состојба е донесен Боки 13 не дадоа одговор.

Related posts

Leave a Comment