Македонија

Бранко Героски : Јанева испраќа пораки дека во случај да мора да им се придружи на Боки и на Кичеец, таа има намера „да проговори“, со цел и други да повлече со себе во бездната.

 

Дали изјавата на премиерот дека никој нема да биде привилегиран и амнестиран во борбата против корупцијата, е најава дека истрагата за аферата „Рекет“ конечно ќе се интензивира? Ќе добиеме ли одговор на прашањето зошто Катица Јанева не е на списокот на осомничените? Дали и за што се виновни соработничките на осомничениот Јовановски, госпоѓите Мандиќ, Дика, Кухар и Тодоровска, од невладината организација Меѓународен сојуз? Ќе „пропее“ ли Боки 13-ка?-пишува во својата најнова колумна новинарот Бранко Геровски која можете да ја прочитате тука

 

 

Related posts

Leave a Comment