Регион

Бугарија забрани влез на руски бродови во нејзините пристаништа

У Чорному морі завершилися міжнародні навчання Sea Breeze-2021 | Новини -  актуальні повідомлення про події в світі | DW | 10.07.2021

Како дел од новиот пакет санкции на ЕУ против Русија, Бугарија забрани влез на бродови под руско знаме во нејзините пристаништа, соопшти денеска поморската управа на таа земја.

„На сите бродови регистрирани под руско знаме… им е забранет пристап до бугарските поморски и речни пристаништа“, се вели во соопштението на АП

Related posts

Leave a Comment