ФБ Статуси

Ветеран на ВМРО ДПМНЕ до раководството: Вие сакате да ја срушите партијата ние ќе ви помогнеме, се што сте добиле како поддршка сеа ќе си го вратиме назад.

Одиме надоле, сите заедно.Вие сакате да ја срушите партијата ние ќе ви помогнеме.
Се што сте добиле како поддршка сеа ќе си го вратиме назад.
Одиме сите надоле заедно.Подобро така утколку да дозволиме да не бушите у мозок.
Сепак некој има достоинство у цела оваа бопрба, и не се криел како курва.
Нема ни да се крие..Вака крајот мириса…драги мои небањати фотељаши, напиша на својот фб профил Кристиан Јандриоски, еден од најстарите и најактивни членови и поддржувачи на ВМРО ДПМНЕ.
Значи ние вмровците македонците што сме бојкотирале сме направиле штета, а?
Ние..така?
Ние што 4 години гледаме и слушаме лаги?
4 години контролиорање гнев на членство?
4 години увлечени у задникот на амбасадите и останати со глаата тамо за да не видите што сака твој народ?
Ние штета а?
Ние што 4 години гледаме како некој нема СТАВ ни за кафето дали е топло или ладно и пак му даваме поддршка, ние?
Ние што гледавме како се шеткавте по Широк сокак додека и менуваа име на Македонија?
Ние што ве гледаме како ги заборавивте оние по затвори додека се колете за работни места и фотељи по штабови?
НИЕ ЛИ БЕ ШТЕТА НАПРАВИВМЕ?
Ние што дремевме на улица потписи да собереме за да спречиме попис на криминалците Заев и Ахмети..ние ли бе?
4 ГОДИНИ ВЕ ГЛЕДАМЕ КАКО ЛАЖЕТЕ за протести и револуции, пролетни есенски зимски, измишљотини за контрола на гнев кај членство и народ.
И сеа ние криви.
А бе копуци едни…треба нозе да ни миете што оставивме здравје за да ве заштитиме и за тоа што ве поддржувавме во сите овие срања што ги правите.
Ние криви а?
Вие ли бе што немавте свој СТАВ за референдум ќе кажувате кој е крив?
Вие ли бе?
Штета сме правеле..така?
Сеа ќе видите штета..
Бидете така…

Related posts

Leave a Comment