Македонија

Вечерва во 21.30 Тодор Петров во Родински Разговори во живо

 

Вечерва во 21.30 часот во живо на јутјуб каналот на Родина Македонија гостува претседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Тодор Петров.

Во емисијата ќе бидат опфатени повеќе актуелни теми, меѓу другото и случувањата во МПЦ и декларацијата во која СМК зеде значајна улога.Домаќин и водител на емисијата ќе биде Томче Ширјов член на претседателството на Родина Македонија.

 

https://www.youtube.com/live/LmUmS_wJjls?feature=share

 

 

 

 

Related posts

Leave a Comment