Македонија

(ВИДЕО) Жерновски контра премиерот и сопартиец Спасовски : Ние немаме обврска да менуваме табли!

Image result for жерновски

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски изјави дека министерката за Труд и социјална политика од редовите на ДПМНЕ , Рашела Мизрахи, нема никаква обврска да ја менува таблата со Република Македонија.

Во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма, Жерновски во дебата со Тимчо Муцунски, ја поби владината позиција дека Мизрахи е виновна, со тоа што потенцираше дека Мизрахи не прекршила ниту еден законски рок што  се однесува на менување на таблата во министерството за труд и социјална олитика.

 

Related posts

Leave a Comment