Македонија

(ВИДЕО) КОМИТИТЕ И ВОЈВОДИТЕ И ПОРАЧАА НА ШЕКЕРИНСКА-НИКОГАШ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА

На денешното чествување на годишнината од смртта на великанот Гоце Делчев, навивачките групи комити и војводи го прекинаа пресот на Министерската за одбрана Радмила Шекеринска која се подготвуваше да даде изјава по повод положувањето цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети Спас“.

Тие во еден глас извикуваа Никогаш Северна, само Македонија, што видно ја вознемири министерката за одбрана која побегна од местото на настанот и не одговараше на прашања од медиумите.

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!