Регион

ВЛАДО ГЕОРГИЕВ : МНОГУ БРГУ ЌЕ ДОЗНАЕТЕ ШТО ВИ СПРЕМАШЕ ВАШИОТ ,,ФИЛАНТРОП И ХУМАНИСТ” БИЛ ГЕЈТС

NAKON ŠTO JE SAT I PO BIO BEZ SVIJESTI TE PREVEŽEN U BOLNICU ...

Познатиот српски пеач и композитор, Владо Георгиев на својот твитер профил го изрази своето мислење за основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс.

Многу бргу ќе дознаете што ви спремаше генијалниот Гејтс.Еве, твитот е тука па нека стои.Да се знае.Уживајте во последните моменти на вашата заблуда за филантропрот и хуманист, како и за комплетната банкарска и финансиска елита.Наскоро многу повеќе на оваа тема дами и господа, напиша Георгиев завршувајќи со хаштагот #wwg1wga – Where we go 1 we go all, кој го користат поддржувачите на Q Anon организацијата која се бори против длабоката држава.

Инаку токму Бил Гејтс од Q Anon, како и од други групи како Анонимус и антиглобалистите во целина, е означен како еден од клучните фигури на новиот светски поредок кој преку вакцините за кој што тој сесрдно се залага, планира да инјектира микрочипови во телата на светската популација како би имале целосен увид во сите активности на луѓето и постигнување на целосна манипулација со нивното здравје.

 

 

Related posts

Leave a Comment

error: Content is protected !!