Здравје

ВОДЕЧКИ БРИТАНСКИ ЕПИДЕМИОЛОГ : ПОЛОВИНА ЕВРОПА ГО ПРЕЛЕЖА ВИРУСОТ КОРОНА УШТЕ ВО ЈАНУАРИ?(ВИДЕО)

УДАРНА ВЕСТ: Драстично менување на развојот за ситуацијата со корона вирусот?

ПОЛОВИНА ЕВРОПА ГО ПРЕЛЕЖА ВИРУСОТ КОРОНА УШТЕ ВО ЈАНУАРИ?

Неколку часа пред вечерашната прес-конференција во Белата куќа, Емисијата HighWire на Дел Бигтри објавува зачудувачко „прилагодување направено за предвидувањата за смртност од Ковид-19 “ од водечки британски експерт.

Целата епизода на The HighWire, погледнете ја овде https://www.youtube.com/watch?v=E_gMT…. * Написот на Dailywire.com -„Епидемиолог зад високо цитираниот модел на корона вирус драстично ја намали проекција за развој“, цитиран во овој извештај, беше коригиран по емитувањето на емисијата

. „Написот е ревидиран за да се даде до знаење дека тој обезбедил намалена проекција ,со оглед на новите податоци и тековните чекори за ублажување на ситуацијата. Овој напис исто така е ажуриран за да ја вклучи изјавата на Фергусон објавена на Твитер “. Написот со корекцијата, можете да го видите овде https://www.dailywire.com/news/epidem… .

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Related posts

Leave a Comment