Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Киев упорно бара војна! Убиени петмина војници на Луганската Народна Република

Министерството за одбрана на Народната Република Луганск подготви извештај за убиството на петмина војници на ЛНР на набљудувачки пункт во близина на селото Голубовско.

Како што претходно беше соопштено, украинските диверзанти убија петмина бранители на Донбас на 11 јуни.

Според ажурираните информации, еден бил погоден од снајперска пушка, а четворица од непосредна близина биле застрелани во главата.

Related posts

Leave a Comment