Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО): Руски тенк директно погоди на група украинската пешадија

Тенк на руската армија од непосредна близина уништи толпа украинска пешадија која не го препозна непријателот.

Веројатно украинските војници на контролниот пункт мислеле дека им се приближува заробен тенк, но следел истрел од тенковскиот топ, по што следел друг, при што загинале 15 украински војници, пишува порталот Рускаја Весна.

После тоа, се појави уште едно видео од убиени украински војници по удар од руските тенкисти. Тоа покажува дека делови од телото биле расфрлани околу местото на настанот.

 

Related posts

Leave a Comment